سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس دفتر هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه برای حفاظت از محیط زیست بر کارهای علمی و فرهنگی تاکید شده است،تصریح کرد:جشنواره آشتی با طبیعت یکی از برنامه های مهم دانشگاه آزاد در راستای حفاظت و پایداری از محیط زیست است.

یاسر هاشمی رفسنجانی

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، یاسر هاشمی در اختتامیه جشنواره آشتی با طبیعت که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت برگزار شد، در سخنانی با بیان این مطلب اظهار کرد:محیط زیست در تعریف بسیار ساده محیطی است که در آن زندگی میکنیم و حفاظت از محیط زیست وظیفه همگان است.

وی با تاکید بر اینکه برای حفاظت از محیط زیست بر کارهای علمی و فرهنگی تاکید شده است،تصریح کرد: جشنواره آشتی با طبیعت یکی از برنامه های مهم دانشگاه آزاد در راستای حفاظت و پایداری از محیط زیست است.

رئیس دفتر هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه گیلان یکی از بهترین و زیباترین استان های کشور است گفت: شرایط کنونی کشور برای زندگی آیندگان مطلوب نیست.

هاشمی پرداختن به موضوعات زیست محیطی را یکی از دغدغه های دانشگاه آزاد اسلامی دانست و افزود:یکی از محورهای مهم در حفظ و پایداری محیط زیست آموزش همگانی است.

وی با بیان اینکه ایران رتبه هشتم آلودگی هوا در جهان را دارد گفت: این امر تاثیر زیادی بر زندگی افراد دارد.

رئیس دفتر هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی اضافه کرد:دانشگاه آزاد اسلامی در دهه چهارم عمر خود، بعد از افزایش کمیت و کیفیت، ارتقای دانشگاه آموزش محور به پژوهش محور، کارآفرین و ارتباط آن با صنعت؛ به دغدغه های اصلی مردم روی آورده است.

هاشمی به تحصیل یک میلیون و ۵۰۰هزار دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و گفت:دانشگاه آزاد اسلامی در کنار تحصیل به موضوعاتی چون حفظ جنگل،دریا،محیط زیست و کشاورزی نیز توجه دارد.