سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه دانشگاه امروز باید دانشگاه فرهنگ‌ساز باشد گفت: دانشگاه باید با جامعه ارتباط موثر برقرار کند و دانشگاه آزاد اسلامی در این راه قدم برداشته است.

کلاس دانشگاه

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر حبیب‌الله اسماعیلی در اختتامیه جشنواره «آشتی با طبیعت» که در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت برگزار شد، با بیان این مطلب اظهار کرد: جشنواره ملی صلح و محیط زیست با عنوان آشتی با طبیعت از مجموعه جشنواره‌ها، همایش‌ها و کارگاه‌های آموزشی صلح و سلام است که برنامه‌ریزی برای اجرای آن از زمستان سال گذشته در معاونت دانشجویی و فرهنگی آزاد اسلامی و واحد دانشگاهی رشت آغاز شده بود.

وی تصریح کرد: در بخشنامه مربوط به این مجموعه بر استفاده از ظرفیت‌های دانشجویی در انجام برنامه‌های میدانی و فعالیت‌های پویای دانشجویی، موضوع پاکسازی و حفاظت از محیط زیست به عنوان یکی از برنامه‌های مهم جنبی جشنواره تاکید شده بود.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه برای دستیابی به محیط زیستی سالم، پویا و بانشاط، باید ظرفیت‌سازی‌های لازم به منظور توسعه فرهنگ محیط زیستی در شمار اولویت‌های نخست جامعه قرار گیرد گفت: قدر مسلم گسترش آموزش محیط زیستی در سطح جامعه، حساس‌سازی شهروندان و جوامع محلی با مفاهیم محیط زیستی و نهادینه شدن این فرهنگ با کمک مسئولانه آحاد مردم، نمودی عینی و عملی پیدا خواهد کرد.

اسماعیلی با تاکید بر اینکه حال طبیعت ایران خوب نیست افزود: شعار جشنواره صلح و سالم و آشتی با طبیعت بی‌جهت انتخاب نشد و باید افراد جامعه یکصدا در حفاظت از محیط زیست تلاش کنند.

وی در پایان با بیان اینکه دانشگاه امروز باید دانشگاه فرهنگ‌ساز باشد خاطرنشان کرد: دانشگاه باید با جامعه ارتباط موثر برقرار کند و دانشگاه آزاد اسلامی در این راه قدم گذشته است.