سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس دانشگاه علامه طباطبایی از دانشجویان خواست در فعالیت‌های صنفی و دانشجویی خود هوشیار باشند تا اندیشه‌ها و آرمان‌خواهی آنان دستاویز عده‌ای دیگر قرار نگیرد.

دکتر سلیمی رییس دانشگاه علامه طباطبایی

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر حسین سلیمی در مراسم استقبال از دانشجویان جدیدالورود دانشگاه علامه اظهار داشت: ۱۳۰ دانشگاه دولتی در سطح کشور فعالیت می‌کنند اما فقط ۱۲ دانشگاه در سطح یک ارزیابی می‌شوند که دانشگاه علامه طباطبایی یکی از آنهاست. شاید دانشگاه‌های زیادی در زمینه تولید مقالات علمی فعال باشند اما تعداد کمی از دانشگاه‌ها مانند دانشگاه علامه طباطبایی به صورت گسترده در این زمینه فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از بنیان‌گذاران دانش‌های مختلف در زمینه علوم انسانی در این دانشگاه بوده‌اند، افزود: اساتیدی مانند دکتر کاظم معتمدنژاد، دکتر شعاری‌نژاد و دکتر الوانی پیشکسوتان این دانشگاه در علوم مختلف بوده‌اند و این برای ما جای خوشحالی دارد که نسل جدیدی که به دانشگاه وارد می‌شود با انگیزه‌ها و ایده‌های جدید پا به دانشگاه می‌گذارند.

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی دانشجویان جدیدالورود را باعث برانگیختن انگیزه‌های نو در اساتید این دانشگاه دانست و گفت: امروزه همه افراد از رهبری، رئیس‌جمهوری، وزرا و همه ارکان جامعه پی برده‌اند که تحول اساسی در کشور فقط با تحول در علوم انسانی و علوم اجتماعی رخ خواهد داد و کلید حل مشکلات کشور ما در دستان دانشمندان علوم انسانی است.

سلیمی با بیان اینکه ممکن است آغاز تحصیل برای دانشجویان با سختی‌هایی همراه باشد، تصریح کرد: ممکن است کمبودهایی از سوی مدیران دانشگاه وجود داشته باشد اما مشکلات نباید دانشجویان را ناامید کند چراکه کشور ما به امید، دینداری و دانش شما نیازمند است.

وی با تاکید بر اینکه دانشجویان با امید به آینده وارد دانشگاه شده‌اند، گفت: البته مسائلی هم از همان ابتدا در مقابل دانشجویان وجود دارد. عده‌ای می‌خواهند از احساسات پاکشان استفاده کنند و دام‌هایی هم در مقابل دانشجویان گسترده شده است. یعنی ممکن است برخی بخواهند دانشجویان را وارد مسائل مورد نظر خود کنند.

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی در ادامه افزود: فعالیت‌های صنفی و دانشجویی همواره مورد تاکید ماست اما دانشجویان باید هوشیار باشند که اندیشه‌ها و آرمان‌خواهی آنان دستاویز عده‌ای دیگر نشود. ابزار این امر ژرف‌اندیشی، علاقه به معرفت، معرفت‌جویی و به ویژه اخلاق است.

سلیمی بی‌اخلاقی‌ها را یکی از عوامل در نطفه کشته شدن استعدادهای برجسته دانشجویی عنوان کرد و افزود: پاره‌ای بی‌اخلاقی‌ها باعث این امر در دوران مختلف شده است.

وی با بیان اینکه وظیفه مجموعه دانشگاه‌ها تامین حداکثر امکانات برای دانشجویان است، اظهار داشت: ایجاد فضای امن و فضای آزاد برای انتقاد از وظایف ماست اما دانشجویان با عقل و درایت، فهم و دیانت را سرلوحه رفتار خود قرار دهند در غیر این صورت به لاابالی‌گری می‌انجامد. ما تلاش می‌کنیم فضا را فراهم کنیم و محدودیت‌ها و مشکلات موجود را از میان برداریم.