سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – به‌منظور بررسی همکاری‌های مشترک علمی، تحقیقاتی و فناوری، نمایندگان سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران از گلخانه‌ها و پایانه اتحادیه گل و گیاه ایران بازدید کردند.

گلخانه

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، در راستای شناسایی و بررسی مسائل و چالش‌های فناورانه گلخانه‌ها و پایانه اتحادیه گل و گیاه ایران و بررسی راه‌کارهای توسعه صادرات گل و گیاه اقدام به برگزاری این بازدید کرد.

در این دیدار جمعی از اعضای هیات علمی و کارشناسان پژوهشکده‌های کشاورزی، فناوری‌های شیمیایی، برق و فناوری اطلاعات، مواد پیشرفته و انرژی‌های نو و پژوهشکده زیست فناوری و مکانیک سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران، حضور داشتند.

دکتر امیری، مدیر کل دفتر مرکزی ارتباط با صنعت سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران در این بازدید با معرفی فعالیت‌های این دفتر و ارائه توانمندی‌های پژوهشکده‌های سازمان بر لزوم توسعه همکاری‌های مشترک در زمینه رفع مسائل فناورانه پیش روی گلخانه‌ها در جهت تقویت تولید و صادرات محصولات آنها تاکید کرد.

در این بازدید، موضوعاتی چون ارائه دوره‌های آموزشی علمی و فنی در زمینه‌های تکثیر، کنترل آفات و مدیریت مصرف انرژی برای گلخانه‌دارها، تشکیل کمیته پژوهش و فناوری، راه‌اندازی آزمایشگاه تحقیقات برای کشت گلخانه‌ها، ایجاد شبکه فناوری اطلاعات برای پایانه اتحادیه گل و گیاه و استانداردسازی حمل و نقل گل ارائه و بررسی شد.