سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – استاندار دیالی عراق گفت: ایران در زمینه علمی پیشرفت‌های بسیار خوبی داشته که ستودنی است.

دانشگاه رازی

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، مثنی علی التمیمی استاندار دیالی عراق در بازدید از دانشگاه رازی کرمانشاه اظهارکرد: ایران در سالهای اخیر از نظر علمی پیشرفت‌های بسیار خوبی پیدا کرده که این پیشرفت‌ها بسیار قابل توجه و ستودنی است.

وی ادامه داد: دانشگاه رازی کرمانشاه نیز به واسطه قدمتی که دارد و همچنین پذیرش دانشجویان عراقی از پیشتازان حوزه علمی ایران به شمار می‌آید.

التمیمی درباره دانشگاه دیالی عراق نیز گفت: استان دیالی عراق نیز دارای یک دانشگاه برجسته در سطح کشور عراق است، به گونه‌ای که این دانشگاه از برترین دانشگاه‌های عراق به شمار می‌آید.

استاندار دیالی عراق افزود: در برخی از شاخص‌های علمی دانشگاه دیالی عراق جزو ۱۰۰ دانشگاه برتر جهانی به شمار می‌آید.

وی خاطرنشان کرد: بهترین اساتید کشور عراق در دانشگاه دیالی عراق تدریس می‌کنند و در این دانشگاه از رشته‌های پزشکی گرفته تا مهندسی و علوم انسانی شرایط ادامه تحصیل برای دانشجویان عراقی فراهم است.

التمیمی گفت: از لحاظ ساختمانی نیز این دانشگاه دارای یک ساختمان بسیار بزرگ و پیشرفته است، اما متاسفانه در یکی دو سال اخیر که عراق درگیر جنگ با داعش بوده، توسعه این ساختمان دانشگاه با مشکل مواجه شده است.

استاندار دیالی عراق از مسؤولین و اساتید دانشگاه رازی کرمانشاه دعوت کرد تا با حضور در دانشگاه دیالی عراق، بازدیدی از این دانشگاه داشته و زمینه همکاریهای مشترک را فراهم آورند.

گفتنی است، در پایان این دیدار لوح یادبودی از سوی مسؤولین دانشگاه رازی به استاندار دیالی عراق اهداء شد.