سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس موسسه رازی از راه‌اندازی دو بخش ژنومیکس و مهندسی ژنتیک دراین موسسه خبر داد.

موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، حمید کهرام شنبه، ۱۰مهر ماه در حاشیه افتتاح این دو بخش اظهار کرد: بخش ژنومیکس و مهندسی ژنتیک با راه‌اندازی آزمایشگاه‌های متعدد و فناوری‌های روز دنیا خدمات متعددی در استفاده از تکنولوژی روز دنیا به موسسه رازی داده است.

وی خاطرنشان کرد: راه‌اندازی آزمایشگاه ژنومیکس به عنوان مرجع تحقیقات دامپزشکی کشور راه‌اندازی شده است.

کهرام خاطرنشان کرد: انجام طرح‌های تحقیقاتی بر اساس اولویت‌های تدوین شده شبکه دامپزشکی کشور در راستای تشخیص بیماری‌های نوظهور و بازپدید، انجام طرح‌های تحقیقاتی بر اساس اولویت‌های تدوین شده شبکه دامپزشکی کشور در راستای مطالعات مولکولار اپیدمیولوژی بیماری‌ها و انجام طرح‌های تحقیقاتی مرتبط با واکسن‌های نسل جدید از جمله برنامه‌های این بخش است.

وی همچنین با اشاره به راه‌اندازی آزمایشگاه مهندسی ژنتیک نیز توضیح داد: برنامه‌ریزی در این بخش جهت انجام طرح‌های تحقیقاتی پزشکی و دامپزشکی در دو بخش ویروسی و باکتریایی است.

کهرام در پایان گفت: بررسی امکان راه‌اندازی اندازه گیری کمی با استفاده از REAL TIME و برنامه‌ریزی جهت تعیین هویت مولکولار ویروس‌های مصرف پزشکی جهت تکمیل شناسنامه‌های بذرهای ویروسی و همچنین بررسی امکان تهیه واکسن‌های کلستریدیایی به صورت نوترکیب (کلون نمودن و بیان) از جمله برنامه‌های بخش مهندسی ژنتیک است.