سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه اصفهان گفت: دانشگاه کلید اندیشیدن را به ما می‌دهد نه تمام اندیشیدن را و دوره دانشجویی تمرین اراده ورزی است. 

ثبت نام دانشجویان جدیدالورود دانشگاه علم و صنعت

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار ایسنا، یوسف شاقول صبح امروز (شنبه) در آیین استقبال از دانشجویان جدیدالورود دانشگاه اصفهان با بیان اینکه نام دانشجو حکایت از افزایش کمیت و کیفیت آموختن نسبت به دوره دانش‌آموزی دارد، اظهار کرد: در دوره دانش‌آموزی تا حد زیادی منفعل هستیم و چشم و دهان دانش‌آموز به معلم و کتابی است که سال‌ها تدریس شده است، اما دوره دانشجویی کاملاً متفاوت است. 

وی افزود: این آیین استقبال همچون یک جشن تکلیف و بلوغ فکری است، چراکه شما دانشجویان از این به بعد می‌خواهید فعال تر و با آزادی اراده به تحصیل بپردازید. 

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه اصفهان گفت: دانشگاه کلید اندیشیدن را به دانشجو می‌دهد نه تمام اندیشیدن را و دوره دانشجویی تمرین اراده ورزی است. 

شاقول اضافه کرد: انسان تنها موجود صاحب اندیشه است که می‌تواند انتخاب کند پس مسؤول است، بنابراین دانشگاه می‌خواهد حس مسئولیت پذیری را یاد دهد. 

وی تصریح کرد: مشارکت در مباحث علمی و کلاس‌های درس مهمترین بخش دانشگاه است و در کنار آن فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی یکی از ابعاد تأثیرگذار مراکز آموزش عالی است. اگر دانشجویی بتواند مشارکت در همه این امور را تجربه کند می‌توانیم بگوییم، گستره وسیعی از جامعه را تحت تأثیر قرار دادیم، چرا که هر دانشجو پس از فارغ‌التحصیل شدن می‌تواند به نزدیکان خود این مشارکت و اراده ورزی در امور فرهنگی و اجتماعی را انتقال دهد. 

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه اصفهان با بیان اینکه دانشگاه اصفهان ذخیره سرمایه وسیعی از انسان‌های بزرگ است، ادامه داد: باید این سرمایه را پاس بداریم و از آن استفاده کنیم.