سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران-ایرنا- معاون ورزش دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ۳۵۶ ورزشکار حرفه ای زیر پوشش دانشگاه آزاد اسلامی هستند و از تسهیلات حمایتی برخوردارند.

پی اچ دی آزمون : به گزارش روز شنبه گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی در سومین گردهمایی مسئولان ورزشی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی، محمد دادگان افزود: در بخش حرفه ای ۱۰ تیم زنان و ۱۰ تیم مردان داریم که ۱۲ تیم قهرمان، ۶ تیم نایب قهرمان و یک تیم سوم شدند.
وی با بیان اینکه تاکنون پنج سهمیه آسیایی کسب کردیم که سال گذشته قهرمان و نایب قهرمان شدند، اظهار کرد: در دانشگاه آزاد اسلامی، ۲۴۰ هزار نفر فعال ورزشی وجود دارد.
دادکان، بالا بردن سرانه جمعیت دانشجویی در عرصه ورزش را یکی از مهمترین اقدامات معاونت ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی دانست و ادامه داد: هیچ گردهمایی نمی تواند مانند ورزش بازخوردهای مثبتی برای جوانان داشته باشد.
وی خواستار فعال شدن بخش استعدادیابی در دانشگاه آزاد اسلامی شد و گفت: اولین طرح آزمایشی استعدادیابی فوتسال بعد از ماه محرم در قم افتتاح می شود.
معاون ورزش دانشگاه آزاد اسلامی افزود: ورزش دانشگاه آزاد اسلامی بار زیادی از دوش وزارت ورزش برداشته و گرفتن اسپانسر برای تیم های ورزشی دانشگاه در سطح استانها و واحد در راستای درآمدزایی است و می تواند به شمار دانشجویان فعال ورزشی نیز منجر شود.

** بهره برداری آزمایشگاه مرکزی و دانشکده فنی و مهندسی
آزمایشگاه مرکزی و دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه آزاد اسلامی در آستانه سی امین سالروز فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال، ۱۱ مهرماه بهره برداری می شود.
همزمان با بهره برداری از طرح های عمرانی واحد تهران شمال با حضور آیت الله هاشمی رفسنجانی و دکتر میرزاده، دانشجویان و اعضای هیات علمی؛ سال تحصیلی جدید دانشگاه آزاد اسلامی رسما گشایش می یابد و در همین مراسم از دانشجویان نمونه سراسر کشور قدردانی می شود.
١۴١ آزمایشگاه و کارگاه و ۱۴ کلاس آموزشی، از ظرفیت های ویژه ساختمان آزمایشگاه مرکزی است که در ۷ طبقه و با زیربنای بالغ بر ۲۴ هزار متر مربع ساخته شده است.
دانشکده فنی و مهندسی نیز که در هفت بلوک با زیربنای حدود ۲۳هزار و ۵۰۰ متر مربع ساخته شده است، علاوه بر اتاق های ریاست و معاونت، کارکنان آموزش و مالی، بیش از ۱۶۰کلاس و اتاق ویژه اعضای هیات علمی، دانشجویان دکترا، مدیران گروه ها، چهار سالن دفاعیه، کتابخانه و دو سالن مطالعه، اتاق های ویژه لابراتوار، مجلات و فروش کتاب و سالن ثبت نام و نمازخانه دارد.