سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – دانشگاه صنعتی شریف برای فارغ التحصیلان چهل سال پیش خود آیینی را برپا کرد.
به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ از سال ۸۹ دانشگاه صنعتی شریف  درصدد  برآمد تا هرساله چهلمین سال فارغ التحصیلی دانشجویانش را با حضور خود آنها جشن بگیرد و امسال نوبت  ورودی های سال ۵۱ یعنی دوره هفتمی ها بود تا گرد هم جمع شوند و به مرور خاطرات بپردازند. 
به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، شیری دبیر کل انجمن دانشگاه صنعتی شریف در این مراسم گفت: هر ساله جشنی برای دانشجویانی که  40 سال از فارغ التحصیل شدنشان می گذرد  با مضمون تجدید دیدار با  دانشگاه و دانشگاهیان  برگزار می شود.
وی ادامه داد : دانشگاه شریف سال ۴۵ با چهار دانشکده و ۴۰۰ دانشجو  کار خود را آغاز کرد اما بعد از گذشت نیم قرن با ۱۳ دانشکده و بیش از ۱۲ هزار  دانشجو  در حال فعالیت است ، پیشرفت هایی از این قبیل، نام این دانشگاه را در جای جای این مرز و بوم و حتی فراتر از آن زبان زد خاص و عام کرده است.
دبیر کل انجمن دانشگاه صنعتی شریف اظهار داشت: انجمن فارغ التحصیلان شریف  با هدف پیوستن و برقراری ارتباط  با جامعه بزرگ  فارغ التحصیلان  و اعضای هیئت علمی  دانشگاه احداث شده است.
شیری از تمام حاضران در این مراسم خواست تا با عضویت در این انجمن، دانشگاه را در رسیدن به اهداف متعالی یاری رسانند.
گفتنی است، پس از ایراد سخنرانی ها از استادان تقدیر و به تمام فارغ التحصیلان دوره هفتم تندیسی به رسم یادبود اهدا شد.