سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – مدیر امور دانشجویی دانشگاه خوارزمی در پاسخ به اینکه دانشگاه خوارزمی چه اقدامی برای حل معضل وجود واحدهای صنفی ممنوعه در نزدیکی این دانشگاه انجام داده است،گفت: این موضوع پس از مطرح شدن در کمیسیون دانشجویی شورای تامین استان توسط دانشگاه خوارزمی پیگیری شده است و منتظر پاسخ دستگاه‌های مربوطه هستیم.

دانشگاه خوارزمی
فردین امیرخانی در گفت و گو با ایسنا، ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن سال تحصیلی جدید به معرفی وظایف و مسئولیت‌های حوزه مدیریت دانشجویی پرداخت و افزود: مدیریت دانشجویی در دو بخش تغذیه به عنوان مهمترین وظیفه و امور رفاهی مانند حمل و نقل دانشجویان، واحدهای صنفی دانشگاه و … فعالیت می‌کند.
وی با بیان اینکه تغذیه مهمترین بخش از وظایف مدیریت دانشجویی را شامل می‌شود و عنوان کرد: این بخش به دلیل ارتباط تنگاتنگی که با سلامت دانشجویان دارد از اهمیت خاصی برخوردار است. از همین رو دانشگاه خوارزمی از سال گذشته برنامه ویژه‌ای تحت عنوان تغذیه سالم در نظر گرفته و در کنار غذاهای اصلی دانشگاه غذاهای متنوع دیگری را نیز به دانشجویان ارائه کرده است.
وی از ادامه این طرح در سال تحصیلی جدید خبر داد و گفت: سعی داریم تنوع این نوع غذاها را بیشتر کنیم تا دانشجویان بیشتری از این طرح استقبال کنند.
امیرخانی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر لزوم اطلاع‌رسانی بیشتر در خصوص ارائه غذای سالم در دانشگاه خوارزمی تصریح کرد: اگرچه ظاهر غذاهای ارائه شده به فست فود شباهت دارند اما مواد به کار رفته در طبخ آنها سالم و مورد تایید است.
وی در خصوص انتقاد دانشجویان از کیفیت مواد اولیه غذاهای اصلی دانشگاه نیز خاطرنشان کرد: از ترم قبل کیفیت مواد اولیه و نحوه پخت غذاهای اصلی دانشگاه بهبود یافته که این بهبود کیفیت در سال تحصیلی جدید نیز ادامه خواهد داشت.
مدیر امور دانشجویی دانشگاه خوارزمی از نظارت بر تمام مراحل طبخ غذا توسط دانشگاه خبر داد و گفت: این نظارت به طور کامل انجام می‌شود تا سلامت دانشجویان حفظ شود.
وی از ثمربخش بودن این نظارت‌ها گفت و  اضافه کرد: سال گذشته هیچ موردی مبنی بر مسمومیت دانشجویان بر اثر مصرف غذای دانشگاه گزارش نشد که این حاکی از نظارت دقیق بر مراحل طبخ بهداشتی غذای دانشگاه است.
امیرخانی در بخش دیگری از سخنان خود به افزایش ناچیز قیمت غذا در سال تحصیلی جدید اشاره کرد و گفت: افزایش قیمت غذای دانشجویی توسط صندوق رفاه دانشجویی کشور اعلام می‌شود، امسال نیز این افزایش اعمال شده است که البته میزان آن زیاد نیست.
وی در پاسخ به برنامه دانشگاه برای افزایش استفاده از وعده صبحانه توسط دانشجویان اعلام کرد: احتمالا در سال تحصیلی جاری زمان پایان ارائه صبحانه از هشت به ۸:۳۰  برسد که در صورت بازخورد مثبت این زمان تا پس از این ساعت نیز قابل تمدید خواهد بود.
مدیر امور دانشجویی از آغاز به کار اکثر واحدهای صنفی دانشگاه خبر داد و گفت: نظارت بر عملکرد این واحدها از طریق مدیریت امور دانشجویی انجام می‍‎شود اما دانشجویان نیز باید در این نظارت مشارکت کنند.
وی بر لزوم ارتباط هر چه بیشتر دانشجویان با شورای صنفی دانشگاه به عنوان رابط میان مسئولان و دانشجویان تاکید و اعلام کرد: دانشجویان می‌توانند نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را از طریق شورای صنفی به مسئولان دانشگاه منتقل کنند.
امیرخانی در بخش دیگری از سخنان خود و در پاسخ به اینکه دانشگاه خوارزمی چه اقدامی برای حل معضل واحدهای صنفی ممنوعه در نزدیکی این دانشگاه انجام داده است گفت: این موضوع پس از مطرح شدن در کمیسیون دانشجویی شورای تامین استان توسط دانشگاه خوارزمی پیگیری شده است و منتظر پاسخ دستگاه‌های مربوطه هستیم.
وی در پایان گفت: علاوه بر این اقداماتی نیز باید در خصوص تردد دانشگاه و بهبود وضعیت امنیتی اطراف دانشگاه انجام می‌گرفت که بخشی از آنها همچون ساماندهی دستفروشان و استقرار کیوسک پلیس در میدان دانشگاه انجام شده است.