سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – در آستانه سی‌امین سال فعالیت دانشگاه آزاد واحد تهران شمال ساختمان‌های آزمایشگاه مرکزی و دانشکده فنی و مهندسی با ۴۷ هزار و ۵۰۰ مترمربع با حضور آیت الله هاشمی رفسنجانی و دکتر میرزاده روز یکشنبه بهره‌برداری می‌شود.

آرم دانشگاه ازاد

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، ١۴١ آزمایشگاه وکارگاه و ۱۴ کلاس آموزشی، از ظرفیت‌های ویژه ساختمان آزمایشگاه مرکزی است که در ۷ طبقه و با زیربنای بالغ بر ۲۴ هزار مترمربع ساخته شد. دانشکده فنی و مهندسی نیز که در ۷ بلوک با زیربنایی حدود ۲۳ هزار و ۵۰۰ متر مربع ساخته شده است علاوه بر اتاق‌های ریاست و معاونت، کارکنان آموزش و مالی، بیش از ۱۶۰ باب کلاس و اتاق ویژه اعضای هیأت علمی، دانشجویان دکترا، مدیران گروهها، ۴ سالن دفاعیه، کتابخانه و ۲ سالن مطالعه، اتاق‌های ویژه لابراتوار، مجلات و فروش کتاب و سالن ثبت‌نام و نمازخانه دارد. با احتساب فضاهای ساخته شده برای مجموعه ورزشی، دانشکده‌های علوم انسانی و زبان‌های خارجی در مجموع ۸۶ هزار متر مربع در پردیس حکیمیه ساخت و ساز شده است.
دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال که در دهم آبان ماه ۱۳۶۵ با پذیرش ۳۰ دانشجو در ساختمان استیجاری یک دبیرستان شروع بکار کرد، اینک با دارا بودن امتیاز جامع و ۳۴ هزار دانشجو در مقاطع کارشناسی، ارشد و دکتری، ۵۵۵ عضو هیات علمی، ۳۹۴ رشته و گرایش تحصیلی، ۹۴ هزار فارغ التحصیل و ۱۱۶ هزار متر مربع فضای آموزشی یکی از معدود واحدهای دانشگاهی است که تجمیع در آن اتفاق افتاده است.
به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال همزمان با بهره برداری از طرح های عمرانی با حضور آیت الله هاشمی رفسنجانی و دکتر میرزاده، دانشجویان و اعضای هیات علمی سال تحصیلی جدید دانشگاه آزاد اسلامی رسماً گشایش و در همین مراسم از دانشجویان نمونه سراسر کشور قدردانی می شود .