سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – مدیر آموزشی دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز با اشاره به انجام ثبت‌نام اینترنتی دانشجویان نو ورود این دانشگاه گفت: امسال تعداد معرفی‌شدگان به دانشگاه از سوی سازمان سنجش در رشته‌های پزشکی و پرستاری، نسبت به ظرفیت مورد درخواست، حدود ۵۰ درصد افزایش داشته است.

P446.jpg

دکتر مهدی تولا در گفت‌وگو با ایسنا ، اظهار کرد: ثبت‌نام حضوری پذیرفته‌شدگان امسال در روزهای ۱۰ و ۱۱ مهرماه انجام می‌شود و شروع کلاس‌های دانشجویان جدیدالورود نیز از ۱۲ مهرماه تشکیل می‌شود.

مدیر آموزشی دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز با بیان اینکه کلاس‌های دیگر دانشجویان از ۲۷ شهریورماه آغاز شده است، گفت: زمان حذف و اضافه نیز ۲ هفته پس از ثبت‌نام و انتخاب واحد، در روزهای ۱۴ و ۱۵ مهرماه خواهد بود.

تولا تصریح کرد: امسال در مجموع ۹۲۶ نفر در دوره‌های کارشناسی و دکتری حرفه‌ای از سوی سازمان سنجش به دانشگاه معرفی شدند که در رشته‌های پزشکی و پرستاری متأسفانه نسبت به ظرفیت مورد درخواست دانشگاه حدود ۵۰ درصد رشد داشته است.

وی در پاسخ به اینکه آیا این افزایش ظرفیت با توجه به کمبود نیروهای پزشکی و پرستاری در استان به نفع حوزه بهداشت و درمان نخواهد بود، گفت: نباید به صرف آن‌که کمبود نیرو وجود دارد، ظرفیت پذیرش را افزایش دهیم، بلکه باید امکانات کلاسی، ‌آزمایشگاهی و اعضای هیأت‌علمی متناسب با این پذیرش دیده شود.

مدیر آموزشی دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز افزود: در هر صورت می‌خواهیم که نیروی پرستار تربیت کنیم و باید کیفیت آموزشی آن‌ها نیز در حد قابل قبول باشد، نه آن‌که به صرف کمبود نیرو و بدون توجه به وضعیت امکانات پذیرش افزایش یابد.