سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت با اشاره به مشارکت ۶۶ درصدی در بیست‌ویکمین جشنواره قرآن و عترت این وزارتخانه گفت: ثبت نام در جشنواره آینده بعد از ماه محرم شروع می‌شود و تلاش می‌کنیم نرخ مشارکت در این جشنواره را از ۲۵ هزار نفر تا ۵۰ هزار افزایش دهیم.

بحرالعلوم

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار ایسنا، دکتر محمد مهدی بحرالعلوم در اختتامیه بیست‌ویکمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با اشاره به مشارکت ۶۶ درصدی در جشنواره امسال، اظهار کرد: در جشنواره قرآن و عترت امسال بیش از ۲۵ هزار نفر در مسابقات دانشگاهی شرکت کرده بودند. این مسابقات در دو بخش دانشگاهی و کشوری برگزار شد که شرکت‌کنندگان در ۳۸ رشته با یکدیگر به رقابت پرداختند.

وی در ادامه تصریح کرد: بیش از ۱۲ هزار دانشجو، ۱۲ هزار کارمند و ۱۰۰۰ استاد در بیست‌ویکمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی با هم رقابت کردند که در نهایت ۲۲۶ نفر منتخب و مورد تقدیر قرار گرفتند.

رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت به بخش‌های جشنواره امسال اشاره کرد و گفت: این جشنواره متشکل از بخش‌های ادبی، هنری، نغمات آیینی، فناوری و پژوهش است که در سیر برگزاری تنها مرحله داوری بخش نغمات آیینی باقی‌ مانده بود که براساس تصمیم وزارت بهداشت برگزاری این رقابت‌ها و آیین تجلیل از برگزیدگان در دیگر بخش‌ها برعهده دانشگاه علوم پزشکی مشهد گذاشته شده است.

بحرالعلوم همچنین خاطرنشان کرد: برگزاری مسابقات در بخش‌های ادبی، هنری، فناوری و پژوهش بیست‌ویکمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی به صورت غیرحضوری صورت گرفت و تنها بخش نغمات آیینی چارچوب رقابتی حضوری داشت.

به گفته وی، حدود ۵۵۰ اثر در بخش‌های ادبی، هنری و فناوری، ۵۰۰ اثر در بخش پژوهش و ۲۱۲ اثر نیز در بخش نغمات آیینی به دبیرخانه جشنواره قرآن و عترت ارسال شد که در مجموع شامل ۱۲۶۲ اثر می‌شود.

رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت همچنین عنوان کرد: حدود ۶۰۴ شرکت‌کننده برای رقابت در بخش نغمات آیینی جشنواره قرآن و عترت به مشهد آمدند که از این تعداد ۲۹۹ نفر دانشجو، ۲۲۴ کارمند و ۸۱ استاد است. همچنین چهار گروه تواشیح نیز از دانشگاه‌های علوم پزشکی یزد، تبریز، شیراز و مشهد برای کسب عناوین برتر به رقابت پرداختند.

بحرالعلوم در پایان از آغاز ثبت نام در بیست‌ودومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی بعد از ماه محرم خبر داد و تصریح کرد: جشنواره آینده در رشته‌های متنوع برگزار خواهد شد و تلاش می‌کنیم نرخ مشارکت در این جشنواره را از ۲۵ هزار به ۵۰ هزار افزایش دهیم و این هدف محقق نمی‌شود، مگر با تلاش تمامی مجموعه قرآنی کانون وعترت.