آیت الله اعرافی سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور تاکید کرد: تاریخ حوزه‌های علمیه سرشار از جلوه‌های مقاومت و ایثار است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، آیت‌الله علیرضا اعرافی روز پنجشنبه در اولین کنگره شهدای روحانی مدافع حرم که در مدرسه علمیه امام کاظم(ع) برگزار شد اظهار داشت: تاریخ درخشنده حوزه‌های علمیه و روحانیت ما مملو از جلوه های مقاومت و ایستادگی در برابر ظلم و خونریزان است و این ویژگی در عصر کنونی به اوج خود رسیده است.

وی بیان داشت: مراجع تقلید پیشگام این حرکت بزرگ بودند و می‌بینید که دنیا در برابر انقلاب اسلامی ایران چگونه احساس عجز می‌کند و با تهاجم فرهنگی می‌خواهد در برابر این انقلاب بزرگ بایستد.

آیت الله اعرافی اظهار کرد: آنچه در سوریه و یمن و بحرین شاهدیم جنگ نیابتی است و عوامل اصلی آن استکبار جهانی و رژیم اشغالگر قدس و افراط گرایان مذهبی دست نشانده آنها هستند.

مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور با بیان اینکه استکبار در تلاش است تا از پیشرفت کشورهای اسلامی جلوگیری کند، گفت: آنها درصدد هستند جهان اسلام را درگیر جنگ های داخلی کنند و در یمن و سوریه و بحرین خونریزی های بی رحمانه ای با هزینه های فراوان صورت می‌گیرد که این عمل با هیچ مذهبی سازگار نیست.

امام جمعه قم ادامه داد: دشمن در تلاش است مقدسات اسلامی و اهل بیت را از میان بردارد و برای همین جنگ های منطقه را راه اندازی کرده است. غربی‌ها در برابر ایران اسلامی احساس عجز کرده و نتوانسته اند در متن انقلاب خلل وارد کنند، به همین دلیل ناامنی هایی را در کشورهای اسلامی به وجود آورده اند.

رئیس جامعه المصطفی العالمیه افزود: اگر شهدا جانفشانی نمی کردند این جنگ ها به ایران نیز سرایت می‌کرد و حضور مستشاری نیروهای ایران و مدافعان حرم در سوریه و عراق، امنیت را در کشور ما ایجاد کرده است.

وی بیان کرد: حضور روحانیون در جنگ های منطقه برای مقابله با تروریسم است اما مجامع بین المللی عمق این حرکت را درک نکردند. ما در حال حاضر در شرایط حساسی قرار داریم که امیدوارم با برگزاری چنین کنگره هایی خانواده های شهدای روحانی تکریم و قوت قلبی برای آنها باشد.