سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – سرپرست دانشگاه علمی کاربردی گفت: ذات دانشگاه علمی کاربردی، "کاربردی" است، لذا این دانشگاه در عرصه قرآنی نیز تلاش دارد که قرآن را به متن زندگی مردم بیاورد و کاربردی کند. به همت مسئول نهاد رهبری در دانشگاه، قرار است که دروس دینی این دانشگاه ویژه دانشجویان علمی کاربردی تالیف شود تا تاثیر قرآن و دین در تمام رشته‎ها مشخص شود. همچنین در آینده نزدیک تمام مراکز دانشگاه جامع علمی کاربردی در این طرح دینی شرکت می‌کنند و علوم دینی را به رشته‎های دانشگاهی تزریق می‌کنند.

دانشگاه علمی کاربردی

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر محمد حسین امید روز پنجشنبه در اختتامیه جشنواره قرآن و عترت دانشگاه جامع علمی کاربردی سراسر کشور در مجتمع یاوران مهدی(عج) در قم، گفت: بیش از چهاردرصد دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی در جشنواره قرآن وعترت این دانشگاه شرکت کردهاند.
وی افزود: خوشبختانه جمع زیادی از دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی با فعالیتهای این حوزه آشنا هستند؛ در ماه گذشته با تصویب هیئت امنای دانشگاه علمی کاربردی اولین مرکز قرآن و عترت در یک مرکز دانشگاهی در این دانشگاه ایجاد شد.
سرپرست دانشگاه علمی کاربردی بیان کرد: از قاریان سبعه ۶ نفر ایرانی هستند؛ از این هفت نفر، شش نفر شیعه هستند پس این تهمت ناروایی است که به شیعیان و ایرانیان وارد شده است؛ ایرانیها از بدو تدین به اسلام با قرآن و اهل بیت(ع) مانوس بودند.
دکتر امید در ادامه اظهارکرد: پس از فراز و نشیبهایی در تاریخ معاصر و در زمان شاهان طاغوت خوشبختانه پس از انقلاب اسلامی با رهبری امام راحل و مقام معظم رهبری فرهنگ قرآنی در کشور توسعه یافته است و در تمام شئون در حال گسترش است.
سرپرست دانشگاه علمی کاربردی در پایان خاطرنشان کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی با ۲۴ شهید مدافع حرم در عرصه جهاد و ایثارگری نیز پیشگام است که امیدواریم روح ایمان و جهاد در جان همه دانشجویان در سطح کشور تسری پیدا کند.