سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – نماینده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ۱۰۰تشکل فعال دانشجویی قانونی در سطح دانشگاه مشغول فعالیت هستند.

تشکل دانشجویی

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، بهروز دوستی در جلسه دبیران تشکل‌های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی استان، با بیان این مطلب افزود: با توجه به اینکه رییس دانشگاه آزاد توجه ویژه‌ای به فعالیت‌های تشکل‌های دانشجویی دارند تلاش می‌شود که با تدوین یک تقویم زمانی این جلسات به صورت منظم برگزار شود تا برنامه‌ها و فعالیت‌های تشکل‌های دانشجویی به صورت قانونمند و براساس ضوابط تدوین و اجرایی شوند.

وی اظهار کرد: رییس دانشگاه آزاد  در بخشنامه‌هایی که به رؤسای دانشگاه اعلام شده به نکات بسیار با اهمیتی در خصوص فعالیت تشکل‌های دانشجویی اشاره کرده‌اند که نشان از جایگاه رفیع تشکل‌ها و فعالین دانشجویی دارند و چنانچه مفاد این بخشنامه‌ها که بر اساس اسناد بالادستی دانشگاه تدوین شده‌اند به‌درستی  مطالعه و اجرا شوند هیچ‌گونه مشکلی در خصوص فعالیت تشکل‌های دانشجویی نخواهیم داشت.

نماینده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: در حال حاضر ۱۰۰تشکل فعال دانشجویی قانونی و دارای اساسنامه در سطح دانشگاه آزاد اسلامی مشغول فعالیت هستند که از این ۱۰ تشکل در دانشگاه آزاد اسلامی  استان لرستان هستند که آمار بسیار خوبی است .

دوستی اضافه کرد: خوشبختانه تشکل‌های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با داشتن روحیه انقلابی و فرهنگی  این ظرفیت را دارند که در بحث فعالیت‌های دانشجویی در سطح دانشجویان کشور پیشرو و پرچمدار باشند و در راستای پیشرفت و تعالی  علمی، فرهنگی  و پژوهشی دانشگاه گام بردارند.

همچنین حجت الاسلام قدرتی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی لرستان گفت: مهمترین وظیفه دبیران تشکل‌های دانشجویی و اعضای شوراهای مرکزی این تشکل‌ها این است که راهبردهایی برای فعالیت‌های خود تهیه کرده و در آغاز سال تحصیلی جدید با قوت و قدرت برنامه‌های خود را اجرایی کنند.

وی یک مساله بسیار مهم در امر فعالیت تشکل‌ها را پرهیز از موازی کاری دانست و افزود: بایستی هر تشکل  راهبردهای خود را به‌گونه‌ای مشخص کرده که مزاحمتی برای سایر تشکل‌ها نداشته باشد و تقسیم کار صورت گرفته و هر کدام از تشکل‌ها متولی یکی از امور فرهنگی، سیاسی و اجتماعی باشند  تا بدین صورت فعالیت‌ها  هم از نظر کمی و هم از نظر کیفی تاثیرگذار باشند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی لرستان تشکل‌ها را جایی برای تمرین مدیریت دانست و افزود: دبیران تشکل‌ها و اعضای آن بایستی با برنامه‌ریزی درست مدیریت منطقی و ویژه داشته باشند که یکی از مصادیق آن تربیت نیرو برای آینده فعالیت تشکل‌ها است .همچنین تشکل‌ها می‌توانند بازوی مشورتی توانمند برای مدیریت دانشگاه باشند.

وی یکی از برنامه‌های پیش رو را فراهم آوردن زمینه حضور دبیران تشکل‌های اسلامی – سیاسی دانشجویی یا اعضای شوراهای مرکزی تشکل‌ها  به عنوان سخنران پیش ازخطبه‌های نماز جمعه در شهرستان‌های استان ذکر کرد.