سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  کرج – ایرنا – معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان کشور گفت: ۷۰ درصد فضاهای آموزشی و خوابگاهی مراکز دانشگاهی فرهنگیان درکشور نیاز به تعمیر و بهسازی دارند.

پی اچ دی آزمون : عباس قنبری شامگاه چهارشنبه در حاشیه برگزاری نخستین جشن دانش آموختگی دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان البرز در گفت و گو با ایرنا افزود: اکنون ۹۸ مرکز ویژه دانشگاه فرهنگیان در کشور فعال است و این مراکز به لحاظ فضای آموزشی ، غذا خوری و خوابگاهی باید بهسازی و تعمیرشوند.
وی اظهار کرد: بهسازی و تعمیر این مراکز به بودجه هنگفتی نیاز دارد که انتظار می رود از محل منابع استانی و ملی اعتبارات تامین شود.
قنبری با اشاره به اینکه بیشترین گلایه دانشجویان دانشگاه فرهنگیان کشور در طول سال تحصیلی مربوط به مناسب نبودن فضای آموزشی ، غذا خوری و خوابگاهی است ،خاطرنشان شد: برای ساماندهی این فضاها نیز به حمایت خیرین نیاز است.
معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان کشور گفت: در مراکز دانشگاهی فرهنگیان کشور ۷۵ هزار دانشجو معلم مشغول به تحصیل هستند.
قنبری در ادامه به تحصیل این دانشجویان در ۱۶ رشته دانشگاهی پرداخت و بیان کرد: دانشجو معلمان در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته های مورد نیاز نظام تعلیم و تربیت کشور آموزش داده می شوند.
وی تاکید کرد: ۱۲ هزار استاد توانمند دانشگاهی به صورت تمام وقت و پاره وقت مسئولیت آموزش دانشجو معلمان را در مقاطع تحصیلی کارشناشی و کارشناسی ارشد در مراکز دانشگاهی فرهنگیان کشور را بر عهده دارند.
۲۸۱۹/ ۶۱۵۵خبرنگار: مهین مالمیر** انتشار دهنده : محمد عزیزپور