سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس بنیاد نخبگان مازندران گفت: در پایان مهر ماه، ۱۰ طرح برگزیده ملی نخبگان ایران معرفی می‌شوند.

نخبگان

محسن جهانشاهی در حاشیه همایش ملی «تبیین نقش نخبگان فردا در تحقق اقتصاد مقاومتی» در گفت وگو با ایسنا مازندران، اظهار کرد: نخبگان  و فرهیختگان کشور هر سال در ماه مهر به محضر رهبری می‌روند و قرار است در ۲۷ و ۲۸ مهرماه نتیجه دهمین همایش نخبگان را به محضر رهبری ارایه کنیم.

وی افزود: در همایش سال ۹۴ در دیدار نخبگان با رهبری ایشان فرمودند که برای همایش سال ۹۵ نخبگان طرح هایی را مشخص کنند که نقش نخبگان را در اقتصاد مقاومتی تبیین کنند و بر این اساس بنیاد ملی نخبگان فراخوانی را بر این اساس ارایه کرد.

رئیس بنیاد نخبگان مازندران تصریح کرد: از سراسر کشور ۳۵۰ تا ۴۰۰ طرح از ۳۱ استان به دبیر خانه بنیاد ملی نخبگان ارسال شد که در نهایت ۷۲ طرح پذیرفته و در این همایش دو روزه مورد داوری قرار گرفته  و از مجموع آن ۱۰ طرح برجسته انتخاب خواهد شد.

وی ادامه داد: روزهای ۲۷ و ۲۸ مهر ماه ۱۰ طرح از دهمین همایش ملی«تبیین نقش نخبگان فردا در تحقق اقتصاد مقاومتی» که در اجلاسیه نخبگان کشور برگزار می شود به محضر رهبری نیز ارایه می‌شود.

جهانشاهی گفت: اغلب طرح ها در حوزه های آی.تی، آی. سی. تی، کشاورزی، فرهنگی، آب؛ محیط زیست، گردشگری و صنایع دستی است.