سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون آموزشی وزارت علوم گفت: سیاست پذیرش دانشجو در پردیس‌های خودگردان در حال بازنگری بوده و پس از جمع‌بندی نهایی، نتایج متعاقباً اعلام می‌شود.

مجتبی شریعتی نیاسر، معاون آموزشی وزارت علوم در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ گفت: با توجه به اعتراضات گسترده دانشجویان، تصمیم گرفته شد تا آیین‌نامه مقطع کارشناسی را تغییر دهیم تا در آینده این دانشجویان در تحصیل خود دچار مشکل نشوند.
شریعتی در این خصوص ادامه داد: با توجه به بند ۳۳ قانون، آیین‌نامه جدید شامل ورودی های کارشناسی ارشد سال ۹۴ و همچنین دانشجویان دکتری سال ۹۵ نمی شود و تنها به ورودی های کارشناسی سال ۹۳ به قبل مربوط است و لفظ ((عطف بما سبق)) تنها برای دانشجویان کارشناسی تعریف شده است تا در ادامه تحصیل دچار مشکل نشوند.
وی درباره سیاست پذیرش در پردیس های پولی دانشگاه ها گفت: طبق مصوبات شورای نقشه راهبردی کشور، اجازه گسترش و تعاملات بین المللی به پردیس های پولی داده نمی شود و این دانشگاه ها باید در زمینه های داخلی فعالیت داشته باشند.
شریعتی نیاسر درباره مشکل سنواتی ها یادآور شد: این مشکل تنها برای مقطع کارشناسی سال ۹۳ به قبل ایجاد شده است که با ابلاغ آیین نامه جدید مشکل این دانشجویان مرتفع می شود.