سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه ۸۳ ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور که در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد از تلاش کشورهای همسایه برای جذب اساتید دانشگاه‌های کشور خبرداد.

مخبردزفولی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی
به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر مخبر دزفولی در ابتدای این جلسه ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: بر اساس یک طرح جامع مطالعاتی که در دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی تهیه شده است، برخی از کشورهای همسایه با سرمایه گذاری های کلان در حال دوپینگ علمی به منظور افزایش سرعت رشد علمی خود هستند.
وی افزود: در همین راستا جذب اساتید نخبه کشورمان در دستور کار قرار گرفته و با پیشنهادهای اغواکننده مالی تعدادی از این افراد هم جذب کشورهای هدف شده اند.
عضو هئیت علمی دانشگاه تهران ادامه داد: به عنوان مثال یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه تهران با حقوق ماهیانه بیش از ۵۰ میلیون تومان به یکی از این کشورها مهاجرت کرده است.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به لزوم برنامه ریزی ملی به منظور جلوگیری از این روند گفت: باید همه مسئولان کشور وارد میدان حفظ سرمایه علمی کشور شوند.
دکتر مخبر دزفولی با اشاره به برخی از حوزه هایی که در آن ها لازم است بیشتر توجه شود، افزود: در حوزه علوم پزشکی باید تلاش بیشتری برای حفظ نخبگان صورت گیرد.
رئیس ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور در بخش دیگری از سخنان خود افزود: برخی از مطالب منتشر شده در مجلات علمی بین الملی جهت دار است و تخریب وجهه علمی کشورمان را دنبال می کند.
به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، وی با اشاره به روند نامطلوب سرقت علمی در کشور ادامه داد: شورای عالی انقلاب فرهنگی قصد دارد تا با جدیت از این روند جلوگیری کند ولی این امر مستلزم داشتن یک تصویر جامع از این موضوع است.