سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران-ایرنا- دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، درمورد تلاش کشورهای همسایه برای جذب اساتید دانشگاه های ایران هشدار داد.

پی اچ دی آزمون : به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی شورای عالی انقلاب فرهنگی، محمدرضا مخبر دزفولی در جلسه ۸۳ ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور افزود: براساس یک طرح جامع مطالعاتی که در دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی تهیه شده، برخی از کشورهای همسایه با سرمایه گذاری های کلان در حال دوپینگ علمی به منظور افزایش سرعت رشد علمی خود هستند.
وی افزود: در همین راستا جذب اساتید نخبه کشورمان در دستور کار قرار گرفته و با پیشنهادهای اغوا کننده مالی، تعدادی از این افراد هم جذب کشورهای هدف شده اند.
عضو هئیت علمی دانشگاه تهران ادامه داد: به عنوان مثال یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه تهران با حقوق ماهانه بیش از ۵۰۰ میلیون ریال به یکی از این کشورها مهاجرت کرده است.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به لزوم برنامه ریزی ملی به منظور جلوگیری از این روند گفت: باید همه مسئولان کشور وارد میدان حفظ سرمایه علمی کشور شوند.
مخبر دزفولی با اشاره به برخی از حوزه هایی که نیاز به توجه بیشتر دارد، افزود: در حوزه علوم پزشکی باید تلاش بیشتری برای حفظ نخبگان صورت گیرد.
رئیس ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور در بخش دیگری گفت: برخی از مطالب منتشر شده در مجلات علمی بین المللی جهت دار است و تخریب وجهه علمی کشورمان را دنبال می کند.
وی با اشاره به روند نامطلوب سرقت علمی در کشور ادامه داد: شورای عالی انقلاب فرهنگی قصد دارد تا با جدیت از این روند جلوگیری کند ولی این امر مستلزم داشتن یک تصویر جامع از این موضوع است.