سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – مسابقات بیست‌ویکمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با شرکت ۴۸ نفر در بخش خواهران آغاز به کار کرد.

مراسم جزء خوانی قرآن کریم - حرم شاهچراغ

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، اولین روز بخش مسابقات بیست‌ویکمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی با شرکت ۶۸ نفر در بخش خواهران آغاز به‌کار کرد. این مسابقات در دو رشته حفظ ویژه دانشجویان و کارمندان و همچنین در رشته ترتیل مخصوص اساتید و کارمندان امروز در هتل آسیای مشهد ادامه پیدا می‌کند.

به طور کلی در مرحله دانشگاهی بیست‌ویکمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت بیش از ۲۵ هزار نفر شرکت کردند و این مسابقات در دو بخش دانشگاهی و کشوری برگزار می‌شود که شرکت‌کنندگان در ۳۸ رشته با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. همچنین بیست‌ویکمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی متشکل از بخش‌های ادبی، هنری، نغمات آیینی، فناوری و پژوهش است که برگزاری مسابقات در بخش‌های ادبی، هنری، فناوری و پژوهش به صورت غیرحضوری انجام گرفت و تنها بخش نغمات آیینی چارچوب رقابتی حضوری دارد.

حدود ۶۰۴ شرکت‌کننده برای رقابت در بخش نغمات آیینی در این جشنواره شرکت کردند که ۲۹۹ نفر آنها دانشجو، ۲۲۴ کارمند و ۸۱ نفر نیز اساتید هستند.

همچنین در بخش دانشجویان بیست‌ویکمین جشنواره قرآن و عترت ۱۲ هزار و ۲۱۱ نفر شرکت کردند که با توجه به تعداد دانشجویان علوم پزشکی نرخ مشارکت شش درصد افزایش یافته است. همچنین در بخش کارمندان نیز ۱۱ هزار و ۸۵۹ نفر حضور دارند که نرخ مشارکت در این بخش نیز ۳ درصد عنوان شده است و در نهایت در بخش اساتید نیز ۱۰۶۰ نفر در این جشنواره شرکت دارند.

از میان دانشگاه‌های علوم پزشکی بیشترین مشارکت را به ترتیب دانشگاه شیراز با ۴ هزار و ۹۷۶ شرکت‌کننده، دانشگاه گلستان با ۲ هزار و ۲۲۵ شرکت‌کننده و دانشگاه کاشان با ۱۶۹۰ شرکت‌کننده به خود اختصاص داده اند.