سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – یک شرکت فناور داخلی توانسته است تجهیزات درون‌چاهی مورد نیاز در صنعت نفت و گاز را به مرحله تولید و تجاری‌سازی برساند.

استانها/ حفاری

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا به نقل از روابط عمومی معاونت علمی ریاست‌جمهوری، حمید لویمی، مدیر عامل این شرکت فناور با اشاره به توانمندی این شرکت در تولید قطعات درون‌چاهی صنعت نفت گفت: این شرکت با تکیه بر توانمندی متخصصان خود و بر اساس یک پشتوانه فنی کار تولید قطعات حوزه نفت و گاز را آغاز کرد و در حال حاضر با تکیه بردانش و توانمندی فنی بومی این قطعات را به مرحله تولید و تجاری رسانده است.

این فعال فناور با اشاره به بکارگیری فناوری جدید whipstock در حفاری چاه‌ها توسط این شرکت، اظهار کرد: وایپ‌استاک به عنوان وسیله‌ای که در جداره فلزی چاه، برای گشودن دریچه به کار بسته می‌شود، می‌تواند ضمن کاهش هزینه‌های روش‌های پیشین در حفاری چاه، حفر چاه‌های عمیق‌تر و نیز صرفه‌جویی در زمان را نیز به همراه داشته باشد.

 لویمی با اشاره به تولید لوله‌های جداری Liner hanger خاطرنشان کرد: این لوله‌ها علاوه بر آن که امکان ایجاد چاهی با قطر داخلی بیشتر برای جادادن رشته تکمیلی را ممکن می‌کنند، هزینه رشته تولیدی و زمان راندن و سیمانکاری را به شدت کاهش داده و امکان ایجاد و تکمیل چاه با صرف انرژی و هزینه کمتر را فراهم می‌کنند.