سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس جهاد دانشگاهی استان چهارمحال و بختیاری از عقد تفاهم‌نامه همکاری میان جهاد دانشگاهی واحد چهارمحال و بختیاری و کارخانه خمیرمایه ناغان و همچنین هماهنگی‌های صورت گرفته به منظور آغاز فعالیت‌های مشترک خبر داد.

تفاهمنامه

وحید خلیلی اردلی در گفت وگو با ایسنا، با اعلام این خبر، اظهار کرد: این تفاهم‌نامه به منظور بررسی، تحقیق و مشاوره امکان سنجی تصفیه پساب صنعتی کارخانه خمیر مایه ناغان به امضا رسید.

وی هدف از انعقاد و اجرای این تفاهم‌نامه را امکان سنجی تصفیه پساب صنعتی کارخانه خمیر مایه ناغان توسط جهاد دانشگاهی واحد استان عنوان کرد.

خلیلی اردلی ارائه مشاوره پژوهشی و تخصصی، استفاده مطلوب از توانایی‌ها و امکانات علمی، تخصصی و پژوهشی جهاد دانشگاهی و پژوهشکده محیط زیست جهاد دانشگاهی کشور، برای انجام پروژه‌های پژوهشی، خدمات مشاوره‌ای و نظارتی کارخانه خمیرمایه ناغان و تبادل اطلاعات علمی و آموزش را از جمله موضوعات این تفاهم‌نامه برشمرد.

رئیس جهاد دانشگاهی استان چهارمحال و بختیاری، گفت: در کنار انجام و اجرای پژوهش‌های کاربردی در حوزه‌های فناوری اطلاعات، جوش‌های صنعتی، گردشگری و صنایع دستی، تحقیقات کاربردی مربوط به محیط زیست از جمله رویکردها و زمینه‌های پژوهشی است که واحد استانی با استفاده از توان متخصصان خود و تجربه و توان واحدهای جهاد دانشگاهی کشور بر روی آنها تمرکز جدی دارد و چندین طرح فناورانه تاکنون ارائه داده است.

خلیلی، طرح مطالعاتی جداسازی آب شرب از فضای سبز شهرستان شلمزار و طرح مطالعاتی تفکیک زباله از مبدا در فرخ‌شهر را از جمله این اقدامات برشمرد.