سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – استاندار گیلان با بیان اینکه ایران کشوری امن در حوزه های مختلف علمی، فناوری و سرمایه گذاری است، گفت: گیلان از توانمندی بالایی در بخش های مختلف برخوردار است.

فناوری

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر محمدعلی نجفی در دیدار با نمایندگان پارک های علم و فناوری، مراکز رشد و تحقیقاتی کشورهای اسلامی  با ابراز خرسندی از برگزاری این نشست، با بیان اینکه ۶۰ درصد از جمعیت دانشجویان کشور را  بانوان تشکیل می‌دهند، افزود: متاسفانه تبلیغات منفی برخی از رسانه‌های دشمن علیه جمهوری اسلامی موجب شده تا گاهی خارج از کشور این سوال را بپرسند که آیا بانوان می‌توانند در ایران به مدرسه بروند؟

استاندار گیلان تصریح کرد: شما عزیزان با مشاهدات خود در ایران پی خواهید برد که آنچه علیه کشومان گفته می‌شود خلاف واقعیت است.

وی تصریح کرد: شما سفیرانی هستید که می‌توانید واقعیت‌های علمی و مهر و محبتی که در کشورمان  وجود دارد را بیان کنید.

دکتر نجفی  به حضور چندین گروه از کشورهای مختلف در بحث مسائل زیست محیطی، پسماند و زباله سوز  در گیلان و مذاکره با آنان و توفیقات حاصل شده اشاره کرد و افزود: پس از مذاکرات هسته‌ای شرایط جدیدی ایجاد و فضای بین‌المللی علیه کشورمان تغییر کرده است .

استاندار گیلان با بیان اینکه دولت در مذاکرات بر پایه اقتصاد مقاومتی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب قدم بر می‌دارد، تصریح کرد: در دولت تدبیر و امید خدمات به همراه دانش فنی وارد کشور می شود و واردات به معنای صرف مصرفی، آنچه را که در گذشته متداول بوده قطعا در دولت جدید نداریم.

دکتر نجفی بر ضرورت فراهم کردن زمینه مناسب جهت آگاهی هر چه بیشتر از فرصت ها و توانمندی گیلان در بخش‌های مختلف تاکید کرد و گفت: ایران کشوری امن در حوزه‌های مختلف علمی، فناوری و سرمایه‌گذاری  است .

وی بر ضرورت توسعه هر چه بیشتر در عرصه علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان  و حضور سرمایه گذاران تاکید و عنوان کرد: گیلان از توانمندی بالایی در بخش‌های مختلف برخوردار است.

وی فرصت همسایگی با ۴ کشور از طریق دریای کاسپین و مرز زمینی با آذربایجان، برخورداری از  نیروی انسانی مستعد و توانمند، صنایع بزرگ و کوچک، کشاورزی و گردشگری، منطقه آزاد انزلی و بنادر و طبیعت زیبا را از جمله پتانسیل و توانمندی‌های گیلان برشمرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دوره آموزشی بین‌المللی شبکه پارکهای علم و فناوری کشورهای اسلامی با مشارکت بانک توسعه اسلامی و کمیته دائمی همکاری های علمی و فناوری سازمان همکاری اسلامی از ۵ مهرماه در گیلان آغاز شده و فردا، ۷ مهر پایان می‌یابد.

دبیرخانه شبکه پارک های علم و فناوری کشورهای اسلامی در گیلان مستقر است.