سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – مسئول ایجاد و پیگیری رشته‌های جدید دانشگاه ارومیه از افزایش ۱۰ رشته در این دانشگاه خبر داد.

کلاس دانشگاه

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، جلیل فرخی در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب گفت: بر اساس ظرفیت‌های موجود و پیگیری‌های معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ارومیه، وزارت علوم مجوز ایجاد ۱۰ رشته در این دانشگاه طی سال تحصیلی جدید را صادر کرد.که بر این اساس ۷ رشته در مقطع کارشناسی ارشد و ۳ رشته در مقطع کارشناسی، به تعداد رشته‌های دانشگاه ارومیه افزوده شده است.

 وی خاطر نشان کرد: در مقطع کارشناسی ارشد رشته های مهندسی معماری، نانو فناوری گرایش نانو مواد، زبان و ادبیات انگلیسی و الهیات معارف اسلامی با گرایش حقوق خانواده و توسعه اقتصادی و برنامه ریزی مهندسی کشاورزی با گرایش علوم باغبانی و مهندسی عمران با گرایش سازه مجوز راه اندازی گرفته است.

مسئول ایجاد و پیگیری رشته های جدید دانشگاه ارومیه ادامه داد: این دانشگاه در مقطع کارشناسی نیز در ۳ رشته جدید مهندسی صنایع، روانشناسی بالینی با گرایش کودکان استثنایی و مدیریت دولتی در سال تحصیلی ۹۶- ۹۵ دانشجو جذب خواهد کرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا،اردیبهشت امسال نیز وزارت علوم تحقیقات و فناوری با راه اندازی ۱۷ رشته جدید در دانشگاه ارومیه موافقت کرد،۶ رشته در مقطع کارشناسی، ۹ رشته در مقطع ارشد و ۲ رشته در مقطع دکترا رشته هایی بودند که به ظرفیت رشته های دانشگاه ارومیه در سال جدید افزوده شد.

با افزوده شدن ۲۷ رشته جدید به رشته های دانشگاه ارومیه در سال جاری تعداد رشته های این دانشگاه در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به ۲۷۳ رشته افزایش یافت که این امر دانشگاه ارومیه را در زمره یکی از مهمترین دانشگاه های منطقه قرار داد.