سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – وزیر بهداشت نقش فعالیت‌های قرآنی در ارتقای اخلاق حرفه‌ای جامعه پزشکی را بسیار موثر دانست و گفت: به دلیل اینکه جامعه پزشکان باجان انسان‌ها سر و کار دارند و زندگی مردم بعد از خداوند در دست آن‌ها قار دارد لازم است با آیات قرآنی منوس بشوند تا بتوانند به اهداف خود برسند.

مصاحبه با وزیر بهداشت

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی در حاشیه بیست و یکمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم‌پزشکی کشور که امروز در مشهد برگزار شد به نقش قرآن در زندگی انسان‌ها اشاره کرد و گفت: هدف از خلقت انسان چیزی جز این نیست که از میان امتحان‌هایی که در مقابلش قرار می‌گیرد سرافراز بیرون بیاید و این مسیر میسر نخواهد بود مگر با تمسک به قرآن و سیره ائمه اطهار داشته باشیم.

وی در ادامه به نقش فعالیت‌های قرآنی در ارتقای اخلاق حرفه‌ای جامعه پزشکی اشاره کرد و افزود: کسانی که با قرآن مأنوس هستند هم آرمش دارند هم متخلق به اخلاق الهی هستند. درواقع آرامش و سکینه کسانی که با این گوهر ناب مأنوس می‌شوند نزد هیچ‌کس دیگری پیدا نمی‌شود.

وی در ادامه تأکید کرد: جامعه پزشکی به دلیل اینکه با جان انسان‌ها سر و کار دارند و زندگی مردم بعد از خداوند در دست پزشکان است مأنوس بودن با قرآن کریم و برداشتن آیات الهی بسیار کمک‌کننده است.

به گفته وزیر بهداشت کسانی که با واسطه شفابخش هستند (جامعه پزشکی) اگر باور داشته باشند به خداوند متعال حتماً در تهذیب نفس جامعه پزشکی موثر و در عملکرد آن‌ها نقش تعیین‌کننده‌ای دارد.

دکتر هاشمی در پایان استقبال از بیست و یکمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم‌پزشکی را بی‌نظیر توصیف کرد و گفت: خوشبختانه دانشگاه‌های مختلف در این جشنواره شرکت کرده‌اند و استقبال از این جشنواره رضایت‌بخش است و امیدواریم قضاوت‌های عادلانه‌ای نیز در این زمینه صورت بگیرد تا حق به حق‌دار برسد.