سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران-ایرنا- رییس دانشگاه تهران با بیان اینکه این مرکز علمی امسال ۱۶۵ سالگی خود را گرامی می دارد، گفت: دانشگاه تهران میراث دار دارالفنون است.

پی اچ دی آزمون : به گزارش روز سه شنبه ایرنا، محمود نیلی احمدآبادی در مراسم استقبال از دانشجویان ورودی سال تحصیلی جدید افزود: در این مراسم همواره دو تبریک لازم است، یکی به خودمان ، به عنوان مسئولان دانشگاه تهران که میزبان استعدادهای برتر کشور هستیم و دیگری به شما دانشجویان و خانواده ها یتان، که موفق شدید قدم در بزرگ ترین دانشگاه ایران بگذارید.
وی ادامه داد: دانشگاه تهران از لحاظ محتوا و گستردگی از بزرگ ترین و مهم ترین دانشگاه های ایران است و در بسیاری از نقاط کشور پایگاه های آموزشی و تحقیقاتی دارد و با توجه به کیفیت تمامی بخش های آن وارث یک ظرفیت ویژه ای شده، به طوری که در سطح جهانی هم شناخته شده ترین دانشگاه ایران به شمار می رود.
نیلی احمدآبادی افزود: دانشگاه تهران از نظر بین المللی بیشترین تعداد دانشجوی خارجی را دارد؛ به لحاظ تبادل دانشجو و استاد، دوره های مشترک، پروژه های بین المللی و حضور در بسیاری از نهادهای بین المللی دنیا بیانگر تراز جهانی بودن دانشگاه تهران است.
رییس دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: این دانشگاه در طرح ساماندهی به نام شهر دانش، شهر هوشمند و شهر سبز مطرح است.
وی با اشاره به جامع بودن دانشگاه تهران گفت: امروز توسعه در دنیای علم به واسطه فعالیت های بین رشته ای است؛ جامع بودن دانشگاه تهران نه تنها امکان فعالیت های بین رشته ای را که باعث جهش می شود بلکه آشنایی دانشجویان با یکدیگر را فراهم می کند و این موضوع دانشجویان را نه تنها از لحاظ علمی بلکه از لحاظ اجتماعی و فرهنگی متمایز می کند و این از ظرفیت های مهم دانشگاه تهران است.
در این مراسم، مجید سرسنگی، معاون فرهنگی دانشگاه تهران، نیز ضمن خیرمقدم به دانشجویان ورودی ۱۳۹۵، تبریک آغاز سال تحصیلی و گرامیداشت یاد و خاطره هشت سال دفاع مقدس، گفت: دانشگاه تهرانی که باشید همواره حسی از غرور همراه شما است، زیرا که دانشگاه تهران کهکشانی از افتخارات ارزنده این سرزمین کهن در ۸۰ سال اخیر به خود دیده است.
وی ادامه داد: به دانشگاه تهران افتخار می کنیم که بیشترین سهم را در تولید دانش و استقلال علمی کشور داشته و گران سنگ ترین نقش را در تحولات فرهنگی و اجتماعی ایران معاصر ایفا کرده است؛ دانشگاهی که علم، ایمان، دانش، تعهد، اخلاق و دینداری آن در کنار هم شکل دهنده نسلی بوده است که نه تنها در سطح ملی، بلکه در عرصه بین المللی آوازه ایران اسلامی را با تصویری زیبا نقش کرده است.
در این مراسم حجت الاسلام محمد کلانتری، مسئول نهاد نمایندگی دفتر مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران، نیز گفت: موفقیت شما دانشجویان را در این آزمون تبریک می گویم و شما از امروز عنوان پرافتخار دانشجو را بردوش می کشید. دانشگاه تهران قله و نماد آموزش عالی کشور است و در حقیقت سرآمد دانشگاه های ایران و دانشگاه های منطقه است.
وی افزود: در وجود، ذات و طبیعت انسان حالت شکرگزاری و قدردانی وجود دارد؛ وقتی خدا توفیقی را به انسان می دهد، انسان به طور طبیعی سر تعظیم فرود می آورد. شکر این نعمت که خدا در بهترین ایام عمر به شما داده این است که ابتدا در رشته ای که تحصیل می کنید جدی باشید و وقت خود را غنیمت بشمارید و دیگر اینکه در کسب معنویت، مسیر انسانیت و مسیر بندگی خدا غفلت نکنید.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، در این مراسم از رتبه های برتر آزمون سراسری ۱۳۹۵ تقدیر شد.

** امضای توافق نامه تأمین مالی بورسیه تحصیلی بنیاد حامیان دانشگاه تهران
دو توافق نامه برای تأمین مالی دومین دوره بورسیه تحصیلی بنیاد حامیان دانشگاه تهران به امضا رسید.
دو توافق نامه جدید بین بنیاد حامیان دانشگاه تهران به نمایندگی محمود نیلی احمدآبادی به عنوان رئیس هیأت امنای بنیاد حامیان دانشگاه تهران و شرکت کیسون به نمایندگی محمد رضا انصاری، رئیس هیأت مدیره شرکت کیسون، و حمیدرضا شاه حسینی، متولی بنیاد علمی فرهنگی شاه حسینی، با هدف اعطای کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان مستعد و برگزیده دانشگاه تهران منعقد شد.
این توافق نامه ششم مهرماه در راستای اعتلای تحقق علمی فرهنگی دانشگاه تهران و به منظور اعتلای فعالیت های علمی پژوهشی و توسعه دانش بشری به امضای دو طرف رسید.
بر اساس این توافق، کمک های مالی دومین دوره بورسیه تحصیلی بنیاد حامیان دانشگاه، به دانشجویان مقطع کارشناسی با حداقل معدل ۱۷ و برای دانشجویان ورودی مهر ماه ۱۳۹۵ با رتبه زیر ۲ هزار کشوری اعطا خواهد شد.
از این پس، تأمین مالی بورسیه تحصیلی بنیاد حامیان دانشگاه تهران را بنیاد علمی آموزشی قلم چی، بنیاد نیکوکاری جمیلی، گروه صنعتی گلرنگ، شرکت کیسون و بنیاد علمی فرهنگی شاه حسینی بر عهده خواهند داشت.

** دیدار رئیس دانشگاه تهران با خانواده شهید روح الله خلج قاسم آبادی
رئیس دانشگاه تهران در هفته دفاع مقدس با خانواده شهید روح الله خلج قاسم آبادی دیدار و گفت وگو کرد.
به مناسبت هفته دفاع مقدس و به منظور تجدید میثاق با آرمان ها و اهداف شهیدان والامقام هشت سال دفاع مقدس، محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران و رئیس ستاد امور شاهد و ایثارگر دانشگاه، به اتفاق سیدجلال زرگر، مشاور رئیس و مدیرکل امور دانشجویان و کارکنان شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران، و جمعی از مسئولان دانشگاه و بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ، با حضور در منزل شهید روح الله خلج قاسم آبادی، از کارکنان پردیس علوم دانشگاه تهران، با خانواده معظم این شهید دیدار کردند.
در این دیدار سیدجلال زرگر، مشاور رئیس و مدیرکل امور دانشجویان و کارکنان شاهد و ایثارگر دانشگاه ضمن ارائه گزارش کوتاهی از وضعیت ایثارگران دانشگاه تهران و تجلیل از مقام شهیدان، دیدار با خانواده معظم شهدا را سعادت و توفیقی بزرگ برای مسئولان دانشگاه دانست.
شهید روح الله خلج قاسم آبادی در منطقه پادگان حمید جاده اهواز- خرمشهر به درجه رفیع شهادت نائل شد.
در پایان این دیدار لوح تقدیر و هدایایی به رسم یادبود به خانواده این شهید عزیز اهدا شد.

** اطلاعیه وام دانشجویی نیمسال اول (۹۵-۹۶)
متقاضیان وام های دانشجویی نیمسال اول (۹۶-۹۵) می توانند برای ثبت درخواست از تاریخ ۱۱ مهرماه سال ۹۵ لغایت ۱۶ آبان امسال به سامانه گلستان به نشانی https://golestan.ut.ac.ir مراجعه کنند.