سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران-ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: مجموعه دولت و وزارت علوم از پژوهش های دانشگاهی که در راستای حل مشکلات کشور باشد حمایت می کند و در آیین نامه جدید ارتقای اعضای هیئت علمی به طرح های تحقیقی کاربردی و مورد نیاز کشور امتیازات بیشتری داده شده است.

پی اچ دی آزمون : به گزارش روز سه شنبه ایرنا از روابط عمومی وزارت علوم، محمد فرهادی پس از بازدید از پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، خدمات ارائه شده توسط این پژوهشگاه را برای برنامه ریزی در علم و فناوری مهم و ارزشمند اعلام و خواستار معرفی بیشتر این خدمات به جامعه علمی کشور شد.
وی با اشاره به اینکه اکنون در عصر دانایی به سر می بریم و همه عرصه های اجتماعی از جمله اقتصاد، دانش بنیان شده است گفت: لازمه اینکه نیروی انسانی نخبه و ماهر بتواند در توسعه کشور نقش آفرینی کند داشتن اطلاعات علمی صحیح است.
وی افزود: پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران در زمینه اطلاعات علمی و پژوهشی و انجام فعالیت پژوهشی سامانه های متنوعی را طراحی کرده است که به محققان و سیاستگذاران کشور کمک می کند.
فرهادی اظهار داشت: با ایجاد سامانه های جدید پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، متقاضیان می توانند نیازهای پژوهشی خود را ارائه کنند و محققان کشور می توانند با استفاده از این سامانه ها، طرح تحقیقی انتخاب کنند و بدین وسیله زنجیره عرضه و تقاضا تکمیل شده و بسیاری از نیازهای کشور هم حل می شوند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، وی با تاکید بر اینکه وزارت علوم از پژوهش های دانشگاهی در راستای حل مشکلات کشور حمایت می کند، گفت: از طریق استفاده از سامانه های پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران می توان نیازهای تحقیقاتی را مشاهده و از انجام کارهای تکراری و موازی خودداری کرد.
وزیر علوم با تجلیل از خدمات پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران در زمینه آموزش های رسمی دانشگاهی در زمینه ایجاد دوره های تحصیلات تکمیلی و نیز برگزاری دوره های آموزشی آزاد در زمینه انجام پژوهش علمی گفت: خدمات متنوع این پژوهشگاه باید معرفی و در تمام بخش های وزارت علوم مورد استفاده قرار گیرد.