سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – در نشست تخصصی توسعه فناوری در صنعت نفت و گاز، در خصوص ازدیاد برداشت از میادین نفتی از طریق تزریق آب با حضور متخصصان بحث و تبادل نظر شد.

سکوی نفتی

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، در جلسه سیزدهمین نشست از سلسله نشست‌های تخصصی «توسعه فناوری در صنعت نفت و گاز فرصت‌ها، موانع و راهکارها» به موضوع ازدیاد برداشت از میادین نفتی از طریق تزریق آب پرداخته شد.

در این نشست محمد محمدی فرد، رییس مهندسی مخازن مطالعاتی شرکت نفت فلات قاره، ضمن معرفی اجمالی میادین نفتی فلات قاره، وضعیت فعلی تزریق آب به مشکلات و موانع موجود، اشاره کرد و توضیحاتی درخصوص فناوری‌های مورد استفاده در تزریق آب به میادین نفتی ارائه و چشم‌انداز توسعه و به کارگیری آنها را در کشور ارائه داد.

مزایا و چالش‌های تزریق گاز و کاربرد پمپ‌های درون چاهی در میادین نفتی فلات قاره از دیگر موضوعات مورد بحث بود.

این نشست با حضور جعفر توفیقی «دبیر ستاد توسعه فناوری و نوآوری صنعت نفت، گاز و ذغال سنگ معاونت علمی»، مسعود درخشان «رئیس کارگروه مطالعات راهبردی ستاد»، مهندس محمد محمدی‌فرد «رییس مهندسی مخازن مطالعاتی شرکت نفت فلات قاره» و جواد رستمی «رئیس مهندسی نفت شرکت نفت فلات قاره» در محل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.