سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس هیات داوران جشنواره وینوتک از حمایت ۲۸۰ میلیون تومانی طرح‌های منتخب این جشنواره خبر داد.

آزمایشگاه

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار ایسنا، دکتر محمد دواتگر در نشست خبری امروز در دانشگاه شریف با تاکید بر اینکه اساس اقتصاد دانش‌بنیان، شرکت‌های دانش‌بنیان هستند، اظهار کرد: این نوع شرکت‌ها از مراکز شتاب‌ دهنده و مراکز رشد خارج می‌شوند.

وی با اشاره به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از منتشر شده از سوی تحقیقات مجلس خاطرنشان کرد: بر این اساس اگر تا پنج سال آینده  اقتصاد کشور رشد پنج درصدی داشته باشد با بیکاری ۲۰ درصدی کشور مواجه هستیم.

دواتگر با تاکید بر اینکه شرکت‌های دانش‌بنیان قادر به اشتغال‌آفرینی در کشور هستند، ادامه داد: بر این اساس اقدام به برگزاری جشنواره وینوتک کردیم که در این دوره از جشنواره ۷۰۰ طرح ثبت‌نام کرده‌اند.

وی ادامه داد: پس از مرحله داوری ۱۲۰ طرح و در مرحله دوم ۶۰ تیم انتخاب شدند. داوری این ۶۰ طرح آغاز شده است که تا پایان امروز از این تعداد ۳۰ طرح برای وارد شدن به مرحله نهایی انتخاب می‌شوند.

به گفته وی، طرح‌ها براساس معیارهایی در قالب ۲۱ سوال کلیدی مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

دواتگر خاطرنشان کرد: در نهایت ۱۵ ایده انتخاب می‌شوند که این تعداد طرح مشمول حمایت ۲۸۰ میلیون تومانی می‌شوند.

وی اضافه کرد: این کمک‌هزینه شامل برگزاری دوره‌های آموزشی و تامین کمک‌هزینه سفر، تامین محل استقرار و سایر هزینه‌ها می‌شود.