سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی فعالیت‌های انجام یافته در شش ماهه نخست سالجاری و برنامه‌های شش ماه آتی حوزه امور دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی را تشریح کرد.

ثبت نام دانشجویان جدید الورود و آغاز سال تحصیلی جدید

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، عباس فنی‌اصل در جمع خبرنگاران گفت: حوزه امور دانشجویی از پرحجم‌ترین، سخت‌ترین و متراکم‌ترین حوزه‌های دانشگاه است که مشغول ارائه خدمات رفاهی به دانشجویان می‌باشد.

وی افزود: در سال‌های اخیر اقدامات مطلوبی بر اساس برنامه پنج ساله دانشجویی (طرح جامع ساماندهی خدمات دانشجویی) در زمینه تجهیز و استاندارد کردن خوابگاه‌های دانشجویی، هوشمندسازی خدمات دانشجویی، جذب منابع مالی با با پیگیری دعوت از معاون دانشجویی وزیر علوم و رئیس صندوق رفاه دانشجویان و مشارکت دانشجویان در تصمیم‌گیری‌های دانشگاه محقق اردبیلی صورت گرفته است.

فنی‌اصل با بیان اینکه اقدامات صورت گرفته در راستای سه رویکرد اساسی حوزه امور دانشجویی شامل بهبود وضعیت رفاهی دانشجویان، گسترش خدمات الکترونیک و تعریف پروژه‌های جدید در زمینه ساخت خوابگاه دانشجویی است، تصریح کرد: علاوه بر امور روزمره و متداول نظیر انجام تسویه حساب و واگذاری خوابگاه به حدود دو هزار و ۵۰۰ نفر از دانشجویان اقدامات شاخصی در خصوص تعمیرات و زیباسازی خوابگاه‌ها، هوشمندسازی خدمات دانشجویی و جذب منابع مالی و درآمدزایی در دانشگاه محقق اردبیلی انجام شده است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به نوسازی، تعمیرات و زیباسازی خوابگاه‌های دانشجویی این دانشگاه، خاطرنشان کرد: نوسازی، موکت بندی و تجهیز خوابگاه شماره چهار برادران، نوسازی سایت اداری خوابگاه‌های خواهران، تعمیرات اساسی در خوابگاه کوثر یک، زیباسازی دو باب خوابگاه دانشجویی خودگردان با نصب کاغذ دیواری، رنگ آمیزی خوابگاه‌های کوثر و شهید رحیمی، نصب تابلوهای راهنمای خوابگاه‌ها در مجتمع خوابگاهی کوثر و خودگردان‌ها و آماده‌سازی کانکس و انجام تمهیدات لازم برای نصب گیت تردد دانشجویان از جمله مهمترین اقدامات در این بخش بوده است که بخشی از آنها با همکاری معاونت اداری و مالی صورت گرفته است. 

وی با اشاره به پیگیری جذب منابع مالی و درآمدزایی با اسکان مهمانان تابستانی، خاطرنشان کرد: کمک سه میلیارد ریالی رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم پیرو بازدید از دانشگاه در سال ۱۳۹۴ به حساب دانشگاه وصول شده است.

فنی اصل از پیگیری در جهت تحقق دریافت بیش از ۹۰ درصدی هزینه خوابگاه دولتی از سوی دانشجویان که منجر به برگشت ۵۰ درصد آن در حدود دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال به دانشگاه شده است، خبر داد و گفت: پیگیری سفر رئیس صندوق رفاه دانشجویان و بازدید وی از خوابگاه‌های دانشگاه و دستور کتبی در خصوص واریز مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال بابت کمک به تعمیر و تجهیز خوابگاه‌ها و ۵۰۰ میلیون ریال به حساب قرض الحسنه دانشجویی نیز انجام شده است.

 معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی از افزایش درآمد خوابگاه‌های خودگردان از محل اسکان مهمانان تابستان به میزان ۵۵ درصد نسبت به سال گذشته خبر داد و اضافه کرد: اقدام اولیه در جهت تقویت صندوق قرض‌الحسنه دانشجویی با کمک همکاران خیر دانشگاهی نیز در حال انجام است.

وی از یارانه‌ای کردن خوابگاه‌های خودگردان خبر داد و تصریح کرد: کمک به دانشجویان کم توان مالی به تعداد ۲۶۵ نفر در سالتحصیلی گذشته نیز انجام شده است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی از اعطای تخفیف ۱۶ الی ۵۰ درصدی به تمامی دانشجویان ساکن خوابگاه‌های خودگردان خبر داد و افزود: برای اینترنت خوابگاه‌ها نیز ۵۰ درصد تخفیف ارائه شده است.

فنی‌اصل از صدور مجوز خوابگاه غیرانتفاعی دخترانه نور خبر داد و خاطرنشان کرد: ثبت و اعطای ۱۹ نوع وام دانشجویی به حدود سه هزار نفر از دانشجویان متقاضی نیز انجام شده است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به برنامه‌های شش ماهه آینده این حوزه، گفت: با توجه به تدوین طرح جامع خدمات دانشجویی، مشکلات و کمبودهای حوزه امور دانشجویی احصا شده است که به منظور بر طرف کردن بخشی از آنها در راستای سیاست‌های کلی دانشگاه اقدام خواهد شد.

وی از پیگیری استانداردسازی خوابگاه‌های دانشجویی با درخواست رنگ‌آمیزی خوابگاه‌های کوثر یک و شهید رحیمی و همچنین فنس‌کشی خوابگاه های برادران با مشارکت معاونت اداری و مالی دانشگاه خبر داد و افزود: افزایش ضریب ایمنی محوطه خوابگاه‌های کوثر با نصب چراغ روشنایی و کنترل الکترونیکی محیط پیرامون نیز با مشارکت حراست دانشگاه در حال پیگیری است. 

فنی‌اصل از اقدامات اولیه برای فروش خوابگاه‌های ملکی و تبدیل به احسن کردن آنها خبر داد و تصریح کرد: بیمه حوادث تحصیلی تمام دانشجویان، بیمه مسئولیت مدنی دانشجویان، برگزاری انتخابات نمایندگان خوابگاه‌های دانشجویی و محوطه‌سازی خوابگاه شهید رحیمی نیز از جمله برنامه‌های این حوزه در شش ماهه دوم سالجاری خواهد بود.