سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون توسعه پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز از تشکیل شورای توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی در استان با حضور دکتر حمیدیه، دبیر این ستاد در معاونت علمی و فناوری ریاست‌ جمهوری خبر داد.

57328445.jpg

دکتر بهزاد شریف مخمل‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به وجود ستادهای متعدد در معاونت علمی و فناوری ریاست‌ جمهوری، به‌ منظور ترویج علوم و فنون جدید اظهار کرد: یکی از این ستادها، ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی است که پزشکی بازساختی را دنبال می‌کند.

وی با بیان این‌ که این شورا در استان‌های مختلف کشور در حال تشکیل است، گفت: هدف از تشکیل این شورا این است که منابع و امکانات دانشگاه‌ها به سمتی گسیل شود که حمایت‌های لازم در زمینه‌ ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه سلول‌های بنیادی و بافت‌های مصنوعی تأمین شود.

معاون توسعه پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی جندی‌ شاپور اهواز از تشکیل این ستاد در اهواز با حضور دکتر حمیدیه دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری سلول‌های بنیادی کشور و رؤسای دانشگاه‌های استان، در روز شنبه ۱۰ مهرماه خبر داد و گفت: با برگزاری این جلسه، شورا در درون استان فعالیت خود را با همگرا کردن دانشگاه‌ها و امکانات در راستای انجام این‌گونه مطالعات آغاز می‌کند.

شریف مخمل‌زاده افزود: هدف این است که ابتدا زیرساخت‌های لازم در این حوزه ایجاد و بسیج امکانات محقق شود؛ به عبارت دیگر در مرحله‌ اول تکمیل زیرساخت‌های پژوهشی در دستور کار این شورا قرار دارد. همچنین موضوع سلول‌های بنیادی به‌عنوان یکی از اولویت‌های پژوهشی استان مطرح و سپس از نتایج تحقیقات انجام‌ شده، شرکت‌های دانش‌بنیان در این حوزه تشکیل می‌شود.

وی با اشاره به ساختار این ستاد، تصریح کرد: استاندار، رؤسای دانشگاه‌های استان، رییس سازمان انتقال خون و رییس سازمان جهاد دانشگاهی از اعضای شورا هستند، اما کارگروه‌هایی در حوزه‌های مختلف نیز وجود دارد که هم اعضای هیأت‌ علمی و هم دانشجویان می‌توانند در آن‌ها فعال شوند. این شورا در دانشگاه علوم پزشکی اهواز مستقر خواهد بود.