سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – مدیر ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی امیرکبیر با انتقاد از عدم ارتباط دانشجویان با فضای صنعتی از دوره کارشناسی تا دکتری گفت: در این زمینه انجمن‌های علمی می‌توانند نقش مهمی در ایجاد ارتباط میان دانشجویان با فضای کسب و کار داشته باشند.

بمناسبت روز صنعت چاپ

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر مالک نادری در مراسم افتتاح سیزدهمین همایش بین‌المللی دانشجویی مواد و متالورژی ایران برگزاری این همایش را نتیجه تلاش‌های دانشجویان دانشکده مواد و متالورژی این دانشگاه دانست و افزود: حضور دانشجویان در چنین همایش‌هایی موجب می‌شود که آنها در تمرین مدیریت وارد شوند.

وی عدم ارتباط دانشجویان با فضای کسب و کار را از چالش‌های امروز دانشگاه‌ها دانست و اظهار کرد: یکی از معضلات سیستم دانشجویی توالی درس خواندن آنها از مقطع کارشناسی تا مقطع دکتری است، بدون آنکه با جامعه و فضای صنعتی ارتباط و تعاملی داشته باشند.

نادری با تاکید بر نقش انجمن‌های علمی در زمینه ایجاد تعامل میان دانشجویان و بخش صنعت یادآور شد: دانشجویان تا مقطع دکتری با فضای واقعی بخش صنعت ناآگاه هستند که این امر هیچ کمکی به توسعه کشور و صنعت نمی‌کند.

وی با بیان اینکه این مشکل در حوزه معدن و متالورژی مشاهده می‌شود، خاطرنشان کرد: دنیای امروز دنیای سرعت و انتقال و تغییر فناوری است؛ به‌گونه‌ای که گفته می‌شود دانش مهندسی هر دو سال یکبار و در حوزه پزشکی هر ۵ سال یکبار فناوری جدیدی عرضه می‌شود. از این رو لازم است تا در عرصه‌های مهندسی به دانش روز مجهز شویم.

در این همایش همچنین مهندس سعید سلمانی، دبیر اتحادیه انجمن‌های علمی دانشجویی مواد و متالورژی کشور با اشاره به سابقه ایجاد این اتحادیه افزود: تاکنون ۱۳ دوره مسابقات عملیات حرارتی و چهار دوره مسابقه ریخته‌گری برگزار شده که پنجمین دوره آن از ۴ تا ۷ آذرماه امسال برگزار خواهد شد.

سلمانی، برگزاری چهار دوره مسابقه سرامیک را از دیگر برنامه‌های این اتحادیه نام برد و اضافه کرد: علاوه بر آن مسابقه متالوگرافی از ۲۱ تا ۲۲ آذر را در دستور کار داریم.

در مراسم افتتاحیه سیزدهمین همایش مواد و متالورژی ایران همچنین دکتر همایون کتیبه، رییس دانشکده معدن و متالورژی با تاکید بر اینکه این همایش به همت دانشجویان انجمن علمی این دانشکده برگزار شده است، ادامه داد: دانشجویان معدن و متالورژی دانشکده معدن و متالورژی دانشگاه امیرکبیر فعال‌ترین دانشجویان این دانشگاه هستند.

به گفته وی، برگزاری این همایش زمینه‌ای برای مشارکت دانشجویان با بخش صنعت است.

کتیبه اضافه کرد: در این همایش، ۲۲ مهمان از کشور عراق و همچنین یک محقق ایرانی از آلمان حضور دارند.