سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران – ایرنا – مسئول سازمان بسیج دانشجویی، با اشاره به اینکه هرکدام از دو حزب آمریکایی که رای بیاورد، راهبرد بسیج دانشجویی بی اعتمادی مطلق به آنها است، گفت سیاست های آمریکا در تمامی مراحل انقلاب چه قبل از برجام چه بعد از آن دشمنی با انقلاب بوده است.

پی اچ دی آزمون : داود گودرزی صبح امروز در نشست رسانه ای به مناسبت آغاز سال تحصیلی دانشگاه ها، گفت: سال جدید سرآغازی نو در شکوفایی کشور است و انقلاب در سی و هشتمین سال خود دارای پیشرفت ها و کمبودهایی است که نسل جوان هم باید به آنها توجه کند.
مسئول سازمان بسیج دانشجویی افزود: تمام مسئولین چه در وزارتخانه و چه در دانشگاه ها و تشکل های دانشجویی باید نگاه آرمان گرایانه داشته باشند زیرا آرمان گرایی عین واقعیت است و اگر ملتی آرمان نداشته باشد انگیزه ندارد و پیشرفت نمی کند.
وی بسیج دانشجویی را تشکلی انقلابی دانست نه حزبی سیاسی و ادامه داد: ما تنها بر اساس نیاز جامعه و مردم و انقلاب اسلامی اقدام می کنیم. اساساً باکسی دعوای سیاسی نداریم و از هرکسی که در چارچوب انقلاب اسلامی باشد، حتماً حمایت می کنیم.
گودرزی گفت: همچنین با کسی که بخواهد از چارچوب گفتمان انقلاب اسلامی منحرف شود و استکبارستیزی و مردم گرایی و مردمی بودن را قبول نداشته باشد مقابله می کنیم.
وی با اشاره به اینکه در دانشگاه نیازمند فضای چندصدایی هستیم، اظهار داشت: باید در موضوعات علمی و سیاسی، صاحبان سلیقه های مختلف باهم صحبت کنند. بسیج دانشجویی نیز انحصاری برای دانشجویی که بسیجی باشد ندارد و اصل این است که اصل نظام و قانون اساسی را قبول داشته باشد.
مسئول سازمان بسیج دانشجویی گفت: ما روح خدمتگزاری به مردم را افتخار می دانیم و در این راستا می توان به اعزام دانشجویان به مناطق محروم اشاره کرد. مردم صاحبان اصلی این نظام هستند و ما از امسال در مسائل اجتماعی ورود خواهیم کرد. مشکلات جوانان از قبیل اعتیاد، بیکاری و ازدواج برای ما مهم خواهد بود.
وی عنوان کرد: دانشگاه محیط تربیت و پرورش مدیران آینده کشور است که کارکردهای علمی، سیاسی و تربیتی دارد. ما اعتقاد داریم دانشگاه باید محیط اسلامی باشد و با ولنگاری فرهنگی و برگزاری کنسرت و اردوهای مختلط مخالفیم. در دانشگاه دانشجو باید هم تعهد نسبت به کشور و هم تخصص پیدا کند. اگر در دانشگاه ابتذال ایجاد شود برای دانشجو و خانواده دانشجو مناسب نخواهد بود.
وی گفت: ما هم به دانشگاه هم به جامعه و هم به خارج از کشور نگاه داریم چون تمامی این مباحث اثر وضعی در زندگی مردم دارد.
گودرزی افزود: با آغاز سال تحصیلی چه در داخل و چه در خارج از دانشگاه با ابزارهای روشنگری که داریم، گفتمان انقلابی فکر و عمل کردن را تبیین خواهیم کرد. این گفتمان نیازمند بازخوانی جدید است و باید روشن شود که ما این موضوع را در سه سطح دانشجو، مردم و مسئولین دنبال می کنیم.
این فعال دانشجویی ادامه داد: امروز چه در کشور و چه در جهان ناظر پیروزی گفتمان انقلاب اسلامی هستیم. به طور مثال در سوریه پس از هفت سال ، استکبار با تمام قدرت به دنبال ضربه زدن به جبهه مقاومت است. این جبهه مقاومتی که در منطقه به وجود آمده کلیه معادلات منطقه را تغییر داده است.
وی گفت: گفتمان انقلاب اسلامی چهار رکن اصلی عقلانیت، معنویت، عدالت و آرمان خواهی دارد که این ها توأمان باهم هستند و هرکدام نباشند معلوم می شود گفتمان انقلاب درک نشده است.
مسئول سازمان بسیج دانشجویی عنوان کرد: امنیت و اقتدار داخل کشور درگرو همگرایی دولت و مردم و مسئولان کشور است اقتدار نظامی را بایستی عامل افزایش امنیت بدانیم که هردوی این ها در ذیل ولایت فقیه قرار می گیرد و در این راستا سه موضوع را مطالبه جدی داریم.
وی در تبیین موضع بسیج دانشجویی نسبت به آمریکا و نتیجه انتخابات ریاست جمهوری این کشور اظهار داشت: از نگاه بسیج دانشجویی نتیجه انتخابات آمریکا هرچه باشد چون راهبردهای اصلی، دکترین ها، مشاوره ها و اتاق فکرها و سناروهای آینده پژوهی آمریکایی ها نسبت به ایران، منطقه و جهان اسلام تغییر نخواهد کرد و شاید چند اختلاف تاکتیکی به وجود بیاید راهبرد اصلی، نگاه و سیاست ما نسبت به آمریکا، بی اعتمادی مطلق و نفرت از سیاست های ددمنشانه آمریکا و مقابله باسیاست ها و برنامه های او در همه سطوح است.
گودرزی تصریح داشت: سیاست های آمریکا در تمامی مراحل انقلاب چه قبل از برجام و چه بعدازآن دشمنی آن ها با انقلاب روزبه روز افزایش یافته است. ۶۳ سال است آمریکا علیه ملت ایران در حال جنایت است. جنایات آمریکا به اندازه ای بی شمار است که به این زودی ها و راحتی ها قابل فراموشی نیست.
وی ادامه داد: ضرر و زیان های که در ۶۳ سال گذشته آمریکا به ایران وارد کرده به این راحتی ها که خیال می کنند از حافظه ملت ایران پاک نخواهد شد. اگر قرار بود آمریکایی ها دست از دشمنی بردارند برجام بهترین فرصت برای آن ها بود اما چرا در قبال امتیازهای که مادادیم حتی حاضر نشدند به حداقل های که تعهد داده بودند عمل کنند.
مسئول سازمان بسیج دانشجویی در ادامه به دو برنامه عمده انجام شده توسط بسیج دانشجویی در تابستان اشاره کرد و افزود: برگزاری اردوهای جهادی که ازلحاظ کیفی و کمی دارای رشد نسبت به سال گذشته بود با حضور ۱۳۰۰ گروه جهادی و ۵۰ هزار دانشجو در سراسر کشور انجام شد. همچنین دوره های خط امام (ره) که با عنوان مباحث تشکیلاتی و سیاسی و اجتماعی و همچنین بررسی مسائل منطقه بود که با حضور ۱۲ هزار دانشجو برگزار شد.
وی دلیل نام گذاری این دوره ها با عنوان خط امام (ره) را هندسه و هویت بودن خط امام (ره) برای انقلاب عنوان کرد و افزود: اندیشه ما خط امام (ره) است و وظیفه ما جلوگیری از انحراف خط امام مخصوصاً توسط کسانی است که می خواهند امام را به دروغ به مردم معرفی کنند.
وی در ادامه مبارزه با مفاسد اقتصادی و همچنین اقتصادی مقاومتی را از دیگر فعالیت های بسیج دانشجویی عنوان کرد و اظهار داشت: ما در اقتصاد مقاومتی سه نقش، تبیین مفهوم اقتصاد مقاومتی و تفاوت آن با دیگر نظریه های اقتصادی، مطالبه از مسئولین و اقدام مسئولین را قائل هستیم.