سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران- ایرنا- مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور اعلام کرد: ۵۰ هزار دانشجو در قالب ۱۳۰۰ گروه جهادی تابستان امسال به مناطق محروم اعزام شدند.

پی اچ دی آزمون : به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی ایرنا، داوود گودرزی روز دوشنبه در یک نشست خبری افزود: این گروه های جهادی علاوه بر اقدامات فرهنگی و اجتماعی، به اشتغال زایی و کارآفرینی در مناطق محروم نیز پرداختند.
وی اظهار کرد: مهم ترین هدف از اعزام دانشجویان بسیجی به مناطق محروم آن است که با آبادانی روستاها، مهاجرت به شهرها کمتر شود.
گودرزی با بیان اینکه ۱۲ هزار دانشجوی بسیجی نیز در تابستان امسال در دوره های خط امام (ره) شرکت کردند، ادامه داد: خط امام هویت انقلابی، شاخصه و ویژگی حرکت ماست و چارجوب اندیشه ما را مشخص می کند تا آن را به نسل جدید معرفی کنیم.
مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور تصریح کرد: امروزه مدعیانی پیدا شده اند که امام را طور دیگری به نسل جدید معرفی می کنند و باید از انحراف خط امام جلوگیری شود.

** آغاز مبارزه با مفاسد اقتصادی
گودرزی با اشاره به اینکه سازمان بسیج دانشجویی بحث مبارزه با مفاسد اقتصادی را شروع کرده است، گفت: قرارگاه مبارزه با مفاسد اقصادی بسیج دانشجویی از یک سال گذشته تشکیل شده و مبارزه ای سیستمی با فساد مهم ترین هدف آن است تا با شفافیت در اطلاعات، گلوگاه ها را شناسایی و با قاچاق کالا مقابله شود.
وی افزود: از دیگر مطالبات ما برگرداندن حقوق های نجومی به بیت المال است ما با فیش های نجومی مخالفت می کنیم و کسی که حقوق اضافه گرفته باید آن را پس دهد.

** دعوای سیاسی با کسی نداریم
وی با اشاره به اینکه بسیج دانشجویی تشکل انقلابی است نه حزب سیاسی اظهار کرد: بسیج دانشجویی بر اساس نیاز انقلاب اسلامی و منافع ملی حرف می زند و حرکت می کند و اساسا به معنای مرسوم «دعوای سیاسی با کسی نداریم».
وی تصریح کرد: همه دولت ها مسئولان و دانشگاه ها را به طور یکسان نقد می کنیم و براساس چارچوب انقلابی حرکت کرده و نمی گذاریم این چارچوب منحرف شود.
این مقام مسوول اضافه کرد: به دنبال فضای چند صدایی در دانشگاه ها هستیم و باید دانشگاه محیطی شود تا سلیقه و اندیشه ها در چارچوب قانون کشور حرکت کنند.
وی با بیان اینکه انحصار بسیجی بودن در دانشگاه وجود ندارد گفت: دانشجویان با سلیقه سیاسی اصل نظام و قانون اساسی را قبول داشته باشند و این نگاه انحصاری وجود ندارد که فقط کسی که دارای کارت بسیج است بسیجی تلقی شود.
گودرزی خاطرنشان کرد: بسیج دانشجویی تشکل فراگیری است و هدف آن خدمتگزاری به مردم بوده و همواره به دنبال فضای چندصدایی در دانشگاه ها است.
وی با اشاره به اینکه بیشترین هدف بسیج دانشجویی ورود به مسایل اجتماعی است گفت: برای دانشجوی بسیجی باید مهم باشد که در خانواده ها مشکلات و آسیب های اجتماعی شکاف طبقاتی ماحصل توسعه غرب که دولت های قبلی ایجاد کرده اند وجود دارد.
مسئول بسیج سازمان دانشجویی افزود: ما سعی داریم به مشکلات معیشتی و حل مسایل اجتماعی مردم بپردازیم و دانشگاه را نیز محیط پرورش مدیران آینده می بینیم که کارکرد تولید علمی، سیاسی و تربیتی دارند.

** مخالفت با ولنگاری فرهنگی
گودرزی خاطر نشان کرد: با ولنگاری فرهنگی و برگزاری کسنرت های مبتذل مخالف هستم دانشگاه محیط اسلامی است که باید افراد با تربیت اسلامی پرورش یابند.
وی تصریح کرد: باید در دانشگاه نشاظ فرهنگی و تغذیه سالم وجود داشته باشد و مسئولان و سازمان بسیج دانشجویی در تلاش اند محیط با نشاط را در این مکان دانشجویی ایجاد کنند.

** تاکید بر گفتمان انقلابی در دانشگاه ها
مسئول بسیج دانشجویی با بیان اینکه گفتمان انقلابی در دانشگاه ها ترویج می باید گفت: گفتمان انقلابی در حصاری از عقلانیت، عدالت و آرمان گرایی شکل می گیرد که با همدلی دولت و مردم امنیت افزایش پیدا کرده و اقتدار نظامی ارتقاء می یابد.
ادامه دارد…