سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – دبیر علمی دومین دوره همایش ملی «تبیین حقوق شهروندی» از تمدید فرصت ارسال آثار به این همایش سراسری خبر داد.

به گزارش ایسنا، امین رستم‌زاده اظهار کرد: مهلت ارسال آثار به دومین دوره همایش ملی تبیین حقوق شهروندی تا ۳۰ مهر ماه امسال تمدید شد.

وی افزود: این همایش به همت جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی و مرکز امام، ولایت فقیه و انقلاب اسلامی با مشارکت مراکز دانشگاهی، علمی و نهادها و دستگاه‌های اجرایی از جمله دانشگاه ارومیه، دانشگاه علم و فرهنگ، دانشگاه علمی کاربردی، استانداری آذربایجان غربی و دانشگاه پیام نور آذربایجان غربی و دانشگاه آزاد ارومیه برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این همایش با محور ویژه حقوق شهروندی و مدیریت کسب و کار برگزار می‌شود، اظهار کرد: محورهای این دوره از همایش در ۶ موضوع تخصصی شامل حقوق شهروندی و دانشگاه، حقوق شهروندی و علوم انسانی و اجتماعی، حقوق شهروندی، حقوق و قانون، حقوق شهروندی، مدیریت، مدیریت اقتصاد و کسب‌وکار، حقوق شهروندی، دین، قرآن و آموزه‌های اسلامی و معارف، محور ویژه شعار سال و محور آزاد مرتبط با حقوق شهروندی ارائه می‌شود.

دبیر علمی دومین دوره همایش ملی تبیین حقوق شهروندی تصریح کرد: کمیته علمی و داوری همایش از اساتید مجرب و علمی دانشگاه‌های تهران، علامه، شهید بهشتی، علم وفرهنگ، دانشگاه‌های سراسری و آزاد و پیام نور استان تشکیل شده است.

رستم‌زاده خاطرنشان کرد: این همایش در دو بخش ویژه دانشجویان و اساتید و پژوهشگران پذیرای مقالات در محورهای همایش خواهد بود.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی گفت: پژوهشگران، اساتید و دانشجویان تا ۳۰ مهر امسال فرصت دارند تا اصل مقالات خود را در قالب محورهای همایش به دبیرخانه همایش در قالب فرمت اعلامی که در آدرس اینترنتی www.law.7cc.ir موجود است، به پست الکترونیکی jahad@urmia.ac.ir ارسال کنند.

وی با اشاره به کیفیت علمی اولین دوره همایش خاطرنشان کرد: در اولین دوره همایش که با حضور پروفسور هاشمی و عرفانی از اساتید برجسته حقوق کشور و پدر علم حقوق عمومی کشور و صاحبنظران بین‌المللی این عرصه برگزار شد، از مجموع ۳۰۵ مقاله رسیده به دبیرخانه همایش، در مجموع ۱۹۴ عنوان مقاله حائز شرایط اعلامی از سوی دبیرخانه همایش جهت ارسال به مرحله نهایی داوری انتخاب شد.

رستم‌زاده ادامه داد: ۵۷ داور از رشته‌ها و تخصص‌های مختلف از رشته حقوق، فقه و حقوق، مدیریت از دانشگاهای تهران، علامه، پیام نور، علم و فرهنگ، دانشگاه مفید، دانشگاه قم، تربیت مدرس، دانشگاه ارومیه و آزاد و… با اولین دوره همایش همکاری داشته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی می‌شود تا مقالات منتخب برتر واجد شرایط پس از داوری مجدد در صورت درخواست نویسندگان در مجلات معتبر با ایندکس‌های معتبر بین‌المللی چاپ شود.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی با اشاره به اهمیت حقوق شهروندی و نقش آن در توسعه جوامع افزود: این مهم از آموزه‌های اصیل قرآنی و دینی و ارزشی کشورمان است و باید با واکاوی مطالعاتی و نگرش تخصصی این مهم در راستای تعالی جامعه بصورت علمی اساس گذاری، فرهنگ‌سازی و عملیاتی شود.

دبیر علمی این همایش گفت: در کشورهای توسعه‌یافته مفهوم حقوق شهروندی به شکلی خلاقانه در سیستم آموزشی و نظام یادگیری در همان ابتدای پلان و سرفصل‌های آموزشی نیروی انسانی آن کشور قبل از آموزش حروف الفبا به دانش‌آموز یاد داده می‌شود و به نوعی تحقق نهادینه‌شدن فرهنگ حقوق شهروندی و آشنایی با مفاهیم آن بستر تعالی و توسعه را از طریق مهیا شدن ادبیات ذهنی دانش‌آموزان با این مفاهیم رقم می‌زند.