سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – ‌سرپرست دانشگاه فرهنگیان از تدوین نقشه جامع آموزشی دانشگاه فرهنگیان خبرداد و گفت: این نقشه هنوز آماده نیست اما اگر اجرا شود پردیس‌ها به صورت تخصصی فعالیت می‌کنند.

دکتر مهرمحمدی سرپرست دانشگاه فرهنگیان

‌به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر محمود مهرمحمدی در جلسه پرسش و پاسخ با دانشجویان دانشگاه فرهنگیان لرستان بیان کرد: دانشجویانی که فارغ‌التحصیل می‌شوند بعد از سه سال اشتغال می‌توانند کاندیدای تحصیل در دانشگاه فرهنگیان، مقطع کارشناسی ارشد شوند.

وی اضافه کرد: به این ترتیب معلم دوره خود را خوب حس کرده و می‌تواند از دانش موجود نیز استفاده کند و قاعده کلی نیز به همین روال است.

مهرمحمدی با بیان اینکه دوره ارشد دانشگاه فرهنگیان فقط برای معلمان است، افزود: باید معلم آنقدر اشراف به کاری که دارد داشته باشد تا نسبت به تصمیمی که می‌گیرد متعهد باشد.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان اظهار کرد: برای تربیت بدنی به عنوان جریان عمومی بسیار اهمیت می‌دهیم و در طول دو سال گذشته برای توسعه زیرساخت‌های آن تلاش‌های زیادی شده است. سال گذشته اولین المپیاد داخلی ورزشی را برگزار کردیم و این مسابقات بستر تقویت‌کننده‌ای بود.

وی خاطرنشان کرد: اگر نسلی سالم می‌خواهیم باید معلمین سالمی را داشته باشیم. برای اعزام دانشجویان به مسابقات بین‌المللی باید در المپیاد ورزشی شرکت و سپس از طریق وزارت علوم معرفی شوند.

مهرمحمدی با اشاره به معوقات دانشجومعلمان گفت: پرداخت معوقات به عهده آموزش و پرورش است و ما تنها می‌توانیم پیگیری پرداخت باشیم.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان با اشاره به نحوه توزیع دانشجویان اظهار کرد: برنامه داریم دانشگاه‌های فرهنگی کشور را تخصصی کنیم که این نیازمند امکانات مطلوب و متناسب با آن است.در عین حال نیز نمی‌توانیم همه رشته‌ها را در تمام دانشگاه‌ها داشته باشیم چراکه اقتصادی نیست و سهم هر استان نیز پایین می‌آید. همچنین در حال حاضر برای همه دانشگاه‌ها منابع لازم را نداریم تا بتوانیم تمام رشته‌ها را در آنها داشته باشیم.