دانشگاه علمی کاربردیسایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون آموزشی دانشگاه علمی‌کاربردی گفت: اجرای دوره‌های تک پودمان بین سطوح تحصیلی این دانشگاه از مهرماه آغاز و دستورالعمل اجرا و درخواست برگزاری این دوره‌ها نیز ابلاغ شده است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، به نقل از دانشگاه جامع علمی کاربردی، محمدعلی اخوان گفت: دستورالعمل نحوه درخواست برگزاری و اجرای دوره های آموزش های عالی تحصیلات تکمیلی بین سطوح تحصیلی(تک پودمان) این دانشگاه تصویب و ابلاغ شده است.

وی افزود: از مهرماه امسال بخش خصوصی و دولتی می توانند تک پودمان های مورد نیاز خود را طراحی و پس از تصویب در شورای گسترش آموزش عالی با همکاری دانشگاه جامع علمی کاربردی اجرایی کنند.

معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی‌کاربردی خاطرنشان کرد: براساس این دستورالعمل برگزاری تک پودمان‌ها برای بین سطوح دیپلم و کاردانی، کاردانی و کارشناسی، کارشناسی و کارشناسی ارشد و کارشناسی ارشد و دکتری طراحی و تدوین می‌شود.

اخوان گفت: درحال حاضر برخی از دستگاه‌های اجرایی دولتی و خصوصی مجوز برگزاری تک پودمان‌ها برای بین سطوح تحصیلی را از این دانشگاه دریافت کرده‌اند که این دوره‌ها از مهرماه سال جاری اجرایی خواهد شد.

وی عنوان کرد: ساعات آموزشی تک پودمان‌های این دانشگاه بین ۱۶۰ تا ۴۸۰ ساعت است که ۷۰ درصد آموزش‌ها در این دوره ها به صورت مهارتی و ۳۰ درصد به صورت نظری ارائه می‌شود.

معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی‌کاربردی تاکید کرد: دوره‌های تک پودمان این دانشگاه به صورت نیمه وقت، پاره وقت و تمام وقت قابلیت اجرایی دارد.

اخوان خاطرنشان کرد: دوره‌های تک پودمان این دانشگاه به نحوی طراحی می شوند که افراد بتوانند در محیط کار آموزش‌های لازم را برای ارتقا سطح شغلی خود دریافت کنند.

وی گفت: از مزایای دوره‌های تک پودمان می‌توان به انعطاف‌پذیری دوره‌ها براساس نیاز جامعه، توجه به آمایش سرزمینی، شتاب بخشیدن به روند تربیت نیروی انسانی کارآمد، کاهش هزینه‌های آموزش و زمان کوتاه برای برگزاری این دوره‌ها اشاره کرد.