سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران- ایرنا- رئیس دانشگاه تربیت مدرس بر نقش مهم استادان راهنما و مدیران گروههای آموزش در اتمام به موقع تحصیل دانشجویان و جلوگیری از طولانی شدن روند پایان نامه های آنها تاکید کرد.

پی اچ دی آزمون : به گزارش روز یکشنبه ایرنا از دانشگاه تربیت مدرس، دکتر ‘محمدتقی احمدی’ در نشست شورای دانشگاه به اعتراض دانشجویان نسبت به آیین نامه سنوات تحصیلی اشاره کرد و گفت: با بررسی های صورت گرفته، به این جمع بندی رسیدیم که بر اساس اظهارنامه ای که دانشجویان تهیه می کنند در مواردی که خارج از اراده و اختیار دانشجویان، افزایش سنوات رخ داده است به آنها کمک کنیم تا متحمل هزینه های اضافی نشوند.
وی خاطرنشان کرد: استادان راهنما و مدیران گروه ها در به ثمر رسیدن به موقع پایان نامه و رساله دانشجویان نقش مهمی دارند و اگر دانشجویان به خوبی مدیریت نشوند و اقدامات پشتیبانی از آنها صورت نگیرد، تبعات سنگینی هم برای دانشگاه و هم برای دانشجو خواهد داشت.
احمدی بر لزوم تصویب به موقع پروپوزال های دانشجویی توسط مدیران گروه ها و استادان راهنما تاکید کرد و گفت: تصویب به موقع پروپوزال، آغاز پژوهش دانشجویان از ابتدای دوره تحصیل، عدم انتظار خارج از ظرفیت برای تهیه مقاله از دانشجویان دوره کارشناسی ارشد و یا دکتری را از موارد مهم در خصوص اتمام به موقع دوره تحصیلی دانشجویان است.
وی تصریح کرد: باید از تجربه برخی از دانشکده ها که در زمینه فارغ التحصیلی به موقع دانشجویان خود تجربیات موفقی داشته اند استفاده شود و استادان راهنما نیز باید جلسات هفتگی با دانشجویان خود داشته باشند و مدیریت میان کار را جدی بگیرند.
احمدی با ارائه آماری از دانشجویان جدید دانشگاه تربیت مدرس در شروع سال تحصیلی گفت: امسال تاکنون در مجموع دو هزار و ۲۲۹ نفر از مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه ثبت نام کردند که یک هزار و ۳۲۱ نفر از آنها در دوره کارشناسی ارشد روزانه، ۲۱۰ نفر کارشناسی ارشد نوبت دوم، ۵۲ نفر کارشناسی ارشد مجازی، ۱۸۸نفر کارشناسی ارشد پردیس ، ۳۸۸ نفر دکتری روزانه و ۷۰ نفر در دوره دکتری نوبت دوم تحصیل می کنند.
رئیس دانشگاه تربیت مدرس، کارنامه امسال این دانشگاه در خصوص پذیرش دوره دکتری را درخشان توصیف کرد و گفت: حدود ۹۰ درصد از پذیرفته شدگان دکتری ما انتخاب اول تا پنجم گروه ها در مصاحبه ها بودند که این آمار بسیار خوبی است.
اعضای شورای دانشگاه نیز در این جلسه به بیان نظرات خود پیرامون راهکارهای کاهش سنوات تحصیلی دانشجویان، کیفیت ورودی دانشجویان، اجاره بهای خوابگاه ها، تامین سالن مطالعه بیشتر در دانشگاه و استفاده بهینه از فضاهای خالی برای این امر، توجه به امر کیفیت پژوهش در راستای مدیریت طول مدت تحصیل دانشجویان پرداختند.
دانشگاه تربیت مدرس، به عنوان تنها مرکز تحصیلات تکمیلی جامع دولتی کشور در سال ۱۳۶۰ با عنوان مدرسه تربیت مدرس و با هدف تربیت کادر هیات علمی دانشگاه ها تاسیس شد.
پذیرش دانشجو در این مرکز آموزش عالی از سال ۱۳۶۱ در رشته مدیریت و برخی رشته های علوم انسانی آغاز به کار کرد و در سال ۱۳۶۵ به دانشگاه تربیت مدرس ارتقا یافت.
در حال حاضر وظایف، مسئولیت ها و فعالیت های علمی دانشگاه تربیت مدرس با طیفی گسترده از حوزه های علوم مختلف در ۱۷۱ رشته کارشناسی ارشد و ۱۳۲ رشته دکتری در قالب ۱۷ دانشکده، ۱۴ پژوهشکده و مرکز تحقیقاتی و همچنین پارک علم و فناوری دانشگاه و واحد بین الملل نور تمرکز یافته است.
علمی**۱۰۵۵**۱۴۴۰
خبرنگار: زینب کارگر**انتشاردهنده: معصومه گلشن
برای اطلاع از اخبار متنوع علمی و فناوری، با کانال علمی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
irnaelm@
https://telegram.me/irnaelm