سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – اولین جلسه هم اندیشی راهکارهای تقویت علمی و فناوری با متخصصان ایرانی در غرب اروپا با حضور هیاتی از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری توسط سفارت جمهوری اسلامی ایران در هلند برگزار شد.

هلند

 به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا ، در این جلسه که اساتید ، دانشمندان و دانشجویان ایرانی رشته‌های مختلف دانشگاه‌های هلند حضور داشتند، علیرضا جهانگیری، سفیر جمهوری اسلامی طی سخنانی بر لزوم گسترش همکاریهای علمی و فناوری بین جمهوری اسلامی ایران و هلند تاکید و تصریح کرد: این روند پس از توافق هسته ای شتاب بیشتری به خود گرفته است.

سفیر کشورمان با اشاره به اهتمام سفارت جمهوری اسلامی ایران نسبت به توسعه  همکاری‌های علمی و آکادمیک از حضور هیات معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در هلند ابراز خرسندی  کرد  و گفت: به واسطه ارتباطات گسترده با دانشگاه‌ها و مراکز علمی هلند ، ما شاهد جهش قابل توجه در این زمینه در مناسبات دو جانبه هستیم.

سفیر جمهور اسلامی ایران بر لزوم همکاری بین بخش صنعت با دانشگاه‌ها تاکید و اضافه کرد: این همکاری‌ها می‌تواند در حوزه شرکتهای دانش بنیان انجام شود.

 جهانگیری ابراز امید واری  کرد : با اینگونه رفت و آمد هیات‌ها، زمینه  سفر فرهادی، وزیر علوم ،تحقیقات و فناوری به هلند در آینده فراهم شود .

در ادامه این جلسه  دکتر سرکار، دبیر ستاد فناوری نانو و همکاران‌شان در نشست‌های مختلف پیشرفت‌های کشور در زمینه‌های علمی و فناوری  و همچنین نیازهای کشورمان در این حوزه ها را تشریح کردند.