سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  بیرجند – ایرنا – مدیر گروه پژوهشی انرژی در ساختمان و آسایش حرارتی دانشگاه بیرجند گفت: دومین کنفرانس بین المللی تهویه مطبوع و تاسیسات حرارتی و برودتی ساختمان روزهای سه شنبه و چهارشنبه، ۶و ۷ مهر ماه ۹۵ در این واحد دانشگاهی برگزار می شود.

پی اچ دی آزمون : سید علیرضا ذوالفقاری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: اولین کنفرانس بین المللی تهویه مطبوع و تاسیسات حرارتی ساختمان در دانشگاه تربیت مدرس تهران سال ۱۳۹۴ برگزار شد.
وی اظهار کرد: با توجه به ظرفیت دانشگاه بیرجند و برگزاری چندین کنفرانس ملی در سال های گذشته در این دانشگاه، انجمن علمی حرارتی و برودتی ایران که متولی برگزاری این کنفرانس است، به اتفاق آرا میزبانی دومین کنفرانس یاد شده را به این دانشگاه محول کرد.
وی ادامه داد: تعامل بین دانشگاه و صنعت، تبیین جایگاه پژوهش های کاربردی و ارزیابی نقاط قوت وضعف پژوهش های کنونی و شناسایی تکنولوژی ها و فناوری های نوین حوزه تهویه مطبوع از اهداف برگزای این کنفرانس است.
ارائه مقاله،برگزاری کارگاه های جانبی و نیز نمایشگاه های جانبی با حضور صنعتگران سه بخش مهم این کنفرانس است.
به گفته وی این کنفرانس نتیجه یکسال تلاش دست اندرکاران مجموعه دانشگاه بیرجند و گروه مهندسی مکانیک است که از ابتدای سال ۱۳۹۵ تا مرداد ماه امسال که پایان مهلت دریافت مقاله بود تعداد ۱۰۵ اثر به دبیرخانه کنفرانس در دانشگاه بیرجند واصل شد.
دبیر دومین کنفرانس بین المللی تهویه مطبوع و تاسیسات حرارتی و برودتی گفت: از این تعداد مقاله ، ۵۶ اثر به عنوان مقاله برتر کنفرانس توسط کمیته داوران برای ارائه در کنفرانس پذیرفته شد.
ذوالفقاری افزود: ۵۵ داور از ۳۰ دانشگاه برتر کشور کار ارزیابی مقاله ها ر ابه عهده داشتند، هر مقاله توسط چهار داور مورد ارزیابی قرار گرفت.
وی اظهار کرد: مقاله های این کنفرانس در مجله معتبر عملی پژوهشی «مهندسی مکانیک مدرس» به صورت مجموعه مقاله های کنفرانس چاپ شده و نسخه پیش انتشار آن در نسخه مجله موجود است.
وی یادآور شد: نسخه پیش انتشار به این معنی است که نویسنده ها تا روز کنفرانس می توانند اصلاحات لازم روی مقاله خود اعمال کنند.
وی ادامه داد: این مقاله های به صورت شفاهی و پوستری در روز برگزای کنفرانس ارائه خواهد شد.
*۷۵۵۹**۲۰۴۷**خبرنگار-امیرشاهین نایبی فر* انتشار دهنده- عباسقلی اشکورجیری*