مدافعان حرم سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – قم – معاون فرهنگی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم از برگزاری نخستین کنگره بزرگداشت شهدای روحانی مدافع حرم حضرت زینب(س) با سخنرانی آیت الله مکارم شیرازی در قم خبر داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، حجت الاسلام سعید روستا آزاد در نشست خبری که قبل از ظهر یکشنبه در سالن جلسات مرکز همایش‌های غدیر قم برگزار شد، طی سخنانی با اشاره به جانفشانی شهدای مدافع حرم ابراز داشت: خون این شهدا نه تنها تشیع و حرم اهل بیت(س) را بلکه کشورهای منطقه، اروپا و آمریکا را نیز مدیون خود کرده است.

وی در ادامه ضمن اعلام خبر برگزاری نخستین کنگره بزرگداشت شهدای روحانی مدافع حرم در قم، به اهداف این کنگره اشاره کرد و گفت: آشنایی هر چه بیشتر مردم و حوزویان با روحانیون شهید مدافع حرم و بازخوانی اندیشه‌های جهادی و زندگی نورانی و ارتباط و الگوگیری از وصایای این شهدا از جمله اهداف این مراسم است.

معاون فرهنگی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با بیان اینکه تعداد قابل توجهی از شهدای حرم از طلاب و روحانیون هستند، گفت: در کنگره ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ۲۷ طلبه شهیدی که از ایران به سوریه و عراق اعزام شده‌اند از خانواده‌های این شهدا نیز تجلیل می‌شود.

وی زمان برگزاری نخستین کنگره بزرگداشت شهدای روحانی مدافع حرم را پنج‌شنبه هشتم مهرماه اعلام کرد و گفت: آیت الله العظمی مکارم شیرازی در این مراسم که در سالن اجلاس مدرسه علمیه امام موسی کاظم(ع) برگزار می‌شود، سخنرانی خواهد کرد.

تاکنون ۷۰ طلبه در دفاع از حرم اهل بیت(ع) به شهادت رسیدند

حجت الاسلام روستا آزاد افزود: از تعداد ۲۷ شهید روحانی مدافع حرم، ۱۷ شهید ایرانی و ما بقی از طلاب کشورهای افغانستان، پاکستان و عراق هستند.

وی همچنین طلاب شهید مدافع حرم ایرانی را مربوط به استان‌های مازنداران، خوزستان، مشهد، فارس و قم و البرز عنوان کرد.

معاون فرهنگی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در ادامه به تعداد شهدای طلبه مدافع حرم اشاره کرد و گفت: طبق آمار تاکنون ۷۰ طلبه در دفاع از حرم اهل بیت(ع) به شهادت رسیدند که بخشی از این افراد از نجف به سوریه و عراق اعزام شده بودند.

وی در ادامه با تأکید بر ضرورت گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع حرم، گفت: این کنگره با همکاری مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه، دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، مرکز خدمات حوزه‌های علمیه و جامعه المصطفی العالمیه برگزار می‌شود و نکته قابل توجه در این زمینه نیز ترغیب مراجع تقلید به برگزاری کنگره و تشویق دست اندرکاران بوده است.