سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران-ایرنا- معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید بهشتی گفت: مسئولان این دانشگاه اهتمام جدی دارند تا تمامی دانشجویان متقاضی خوابگاه را پذیرش کنند.

پی اچ دی آزمون : به گزارش روز یکشنبه ایرنا، دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی چند روز گذشته به معضلات خوابگاهی این دانشگاه و کمبود فضای خوابگاهی اعتراض داشتند.
به گفته این دانشجویان، به دلیل افزایش ظرفیت پذیرش در دانشگاه در حال حاضر بسیاری از دانشجویان خوابگاهی با مشکل اسکان مواجه شده اند.
این دانشجویان معتقدند؛ اگر مشکل اسکان دانشجویان خوابگاهی این دانشگاه برطرف نشود بعضی از دانشجویان به ویژه دانشجویان دختر مجبور به انصراف از تحصیل می شوند.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید بهشتی در همین زمینه به خبرنگار حوزه دانشگاه ایرنا اظهار داشت: اینکه گفته می شود دانشگاه در جذب دانشجو بیش از ظرفیت های اعلام شده، پذیرش داشته را اطلاعی ندارم، اما گمان نمی کنم صحت داشته باشد.
حجت الاسلام منصور میراحمدی درمورد اعتراضات دانشجویی چند روز گذشته برای اسکان در خوابگاه های این دانشگاه گفت: با دانشجویان معترض دو جلسه برگزار شده و درخواست های آنان مکتوب شده است.
وی افزود: اقدامات زیادی برای تحویل خوابگاه های دانشجویی در این دانشگاه شده است اما اکنون اولویت بر اساس ضوابط سازمان امور دانشجویان مربوط به دانشجویان غیربومی و روزانه است.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید بهشتی ادامه داد: تاکنون برای این دانشجویان که موظف به تهیه خوابگاه بوده ایم؛ تمامی اقدامات انجام شده است.
وی خاطرنشان کرد: دانشگاه ها بر اساس ضوابط سازمان امور دانشجویان ملزم به ارائه خوابگاه به دانشجویان شبانه (نوبت دوم) و یا بومی نیست اما در عین حال سعی داریم تا حد امکان برای این افراد نیز اقدامات لازم را انجام دهیم.
میراحمدی یادآور شد: اکنون در سایت دانشگاه نیز آمده است که دانشجویان ورودی ۹۴ و ما قبل که بر اساس ضوابط، مقررات و مندرجات دفترچه آزمون حائز شرایط دریافت خوابگاه هستند و تاکنون برای دریافت خوابگاه مراجعه نکرده و نیاز به خوابگاه دارند، می توانند
درخواست خود را از طریق سیستم گلستان – پیشخوان خدمت خوابگاه این دانشگاه ثبت و پیگیری کنند.
وی اظهار داشت: در اطلاعیه مذکور آمده است که دانشجویان کارشناسی ورودی ۹۴ که حسب ضوابط و مقررات مندرج در دفترچه آزمون فاقد شرایط ( رتبه و تراز علمی ) هستند نیز می توانند درخواست خود را از طریق سیستم گلستان – پیشخوان خدمت خوابگاه – ثبت کنند تا پس از اسکان دانشجویان ورودی ۹۵ مجاز و حائز شرایط ، درخواست آنها بررسی و در صورت امکان و وجود ظرفیت خالی اسکان داده خواهند شد.
میراحمدی گفت: ظرفیت خوابگاه دانشگاه شهید بهشتی به میزان چهار هزار و ۵۹۹ نفر است که دو هزار و ۳۲۹ تخت آن مختص دانشجویان پسر و دو هزار و ۲۷۰ تخت آن مختص دانشجویان دختر است.
وی افزود: هم اکنون یکهزار و ۱۳۲ دانشجوی پسر و یکهزار و ۲۱۳ دانشجوی دختر غیر بومی، روزانه واجد شرایط در خوابگاه های این دانشگاه اسکان داده شده اند.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید بهشتی یادآور شد: اسکان ۸۰۵ دانشجوی پسر و ۶۹۳ دانشجوی دختر نیز از ورودی های جدید انجام شده است.
وی خاطرنشان کرد: تعداد دانشجویان سنواتی متقاضی (دانشجویانی که دوره های تحصیل آنها به اتمام نرسیده است) نیز ۳۵۲ نفر پسر و ۲۹۴ نفر دختر هستند که در نظر داریم ظرفیت های مابقی خوابگاه را به تدریج به آنان و ۱۵۰ دانشجوی کارشناسی بومی جدید و ۱۰۰ دانشجوی کارشناسی جدید نوبت دوم ورودی سال ۹۵ اختصاص دهیم.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید بهشتی اظهار داشت: پس از اتمام اسکان این دانشجویان سعی خواهد شد تکلیف مابقی افراد اعم از سنواتی، شبانه، بومی و غیره تا ۱۰ مهرماه تعیین کنیم.
میراحمدی گفت: برسی های انجام شده نشان می دهد که حدود ۴۹ نفر دانشجوی پسر و ۹۱ نفر دانشجوی دختر مازاد ظرفیت داریم که دانشگاه سعی دارد با اجاره کردن خوابگاه حتی بیرون از کوی دانشگاه شهید بهشتی مشکلات آنان را نیز برطرف سازد.