سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – یک خودروی خودران گوگل در زمان حرکت در خیابان‌های کالیفرنیا قربانی یک تصادف جدی با راننده‌ای بی‌احتیاط شد.

خودروی خودران گوگل

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا به نقل از انگجت، خودروی لکسوس RX 450h در حال عبور از یک تقاطع در خیابان‌های ماونتین ویوی کالیفرنیا بود که یک خودروی ون با عبور از چراغ قرمز به شدت با ‌آن برخورد کرد. خوشبختانه این حادثه هیچ مجروحی نداشت اما خودروی گوگل بشدت آسیب دید.

گوگل در گزارش خود در مورد این واقعه اظهار کرد: یک خودروی گوگل در حال سفر به سمت شمال در خیابان فیلیس بود که خودرویی در حال حرکت به سمت غرب با عبور از چراغ قرمز با سمت راست اتومبیل لکسوس برخورد کرد. چراغ راهنمایی سمت خودروی گوگل برای حداقل شش ثانیه دیگر سبز بود که وارد تقاطع شد.

این شرکت در ادامه افزود: روزانه هزاران تصادف در جاده‌های آمریکا رخ می‌دهد و عبور از چراغ قرمز، یکی از بزرگترین دلایل این تصادفات است. اشتباهات انسانی در ۹۴ درصد این تصادفات نقش دارد و به همین دلیل، ما فناوری کاملا خودران را برای ایمن‌تر کردن جاده‌ها ساخته‌ایم.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از پلیس، خودروی خودران این شرکت در زمان تصادف، کاملا تحت کنترل بوده و یکی از کارکنان گوگل در آن حضور داشته است. وی در زمان نزدیک شدن خودروی ون،‌ پدال ترمز را فشار داده بود.

شرکت گوگل هر ماه گزارش داوطلبانه‌ای را در مورد اطلاعاتی مانند میزان کیلومتر رانده شده توسط خودرو، تعداد خودروهای خودران این شرکت در جاده و جزئیاتی در مورد تصادفات آن‌ها ارائه می‌کند.