سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران-ایرنا-مدیرکل امور بین الملل دانشگاه آزاد گفت: سال تحصیلی جدید واحدهای این دانشگاه در کشورهای امارات، افغانستان، لبنان و روسیه آغاز شده است.

پی اچ دی آزمون : حسین ابراهیمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاه ایرنا افزود: دانشجویان پذیرفته شده در واحدهای خارج از کشور دانشگاه آزاد اسلامی در تمامی رشته های انسانی و مهندسی به غیر از علوم پزشکی تحصیل می کنند.
وی با بیان اینکه واحد آکسفورد دانشگاه آزاد نیز به زودی دانشجو می پذیرد، اظهار کرد: پذیرش دانشجو در این دانشگاه در رشته های فناوری اطلاعات است و ۵۰ دانشجو پذیرش می شوند.
ابراهیمی ادامه داد: در این واحد رشته های مرتبط با حوزه های بین المللی به زودی راه اندازی می شود.
مدیرکل امور بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه تا پایان امسال واحد عمان نیز راه اندازی می شود، ادامه داد: اقدامات اولیه برای راه اندازی این واحد دانشگاهی در حال انجام بوده و محورهای کار واحد عمان شامل مدرسه، واحد دانشگاهی، شاخه دندانپزشکی و ایجاد شرکت های دانش بنیان است.
ابراهیمی تصریح کرد: برای هریک از دفاتر دانشگاه آزاد یک برنامه کوتاه مدت و یک برنامه بلند مدت در نظر گرفته شده و برنامه کوتاه مدت شامل مطالعه و شناسایی میزان جذب دانشجو در کشورهای هدف در دوره یک ساله است.
در حال حاضر ۴۰۰ واحد دانشگاه آزاد اسلامی فعال است که در آنها یک میلیون و ۷۰۰ هزار دانشجو تحصیل می کنند. از این تعداد ۱۹ واحد دانشگاهی به صورت دانشگاه جامع فعالیت دارند.