سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران – ایرنا – مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: کارنامه علمی ۳۹۸ هزار و ۸۳۲ پذیرفته شده نهایی آزمون سراسری ۹۵، هفتم مهر ماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد.

پی اچ دی آزمون : حسین توکلی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار حوزه دانشگاه ایرنا افزود: براساس برنامه زمانی اعلام شده برای پذیرفته شدگان نهایی آزمون سراسری ۹۵ و آن دسته داوطلبانی که فرم انتخاب رشته اینترنتی خود را تکمیل کردند و پذیرفته نشدند کارنامه علمی حاوی رتبه داوطلب در هر یک از کد رشته محل های انتخابی و سهمیه مربوط با توجه به نمره کل وی در همان کد رشته محل و رتبه آخرین نفر پذیرفته شده در هر یک از کد رشته های انتخابی و اطلاعات مفید دیگر بر روی سایت سنجش به نشانی www.sanjesh.org قرار می گیرد.
وی گفت: با توجه به کنترل های متعدد و بررسی های انجام شده از صحت نتایج اعلام شده آزمون سراسری، داوطلبان پس از دریافت پرینت کارنامه نتایج نهایی آزمون ۹۵ از طریق سایت سازمان، در صورتیکه درباره مندرجات کارنامه و یا انتخاب رشته خود سئوال و یا تقاضایی داشته باشند می توانند ۱۹ مهر ماه از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی در سایت اقدام و از ارسال نامه پستی و مراجعه حضوری خودداری کنند.
توکلی تصریح کرد: به تمامی مواردی که از طریق دیگری اقدام شود، ترتیب اثر داده نخواهد شد.
به گفته مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور، درخواست های مربوط به اشتباه در انتخاب رشته برای پذیرش در نیمسال دوم دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی بررسی خواهد شد.
توکلی افزود: دواطبان در صورت داشتن سئوال می توانند با شماره تلفن ۰۲۱۴۲۱۶۳ تماس بگیرند.
۳۹۸ هزار و ۸۳۲ نفر در آزمون سراسری سال ۹۵ قبول شدند که از این تعداد ۲۲۷ هزار و ۵۱۸ نفر در کد رشته محل های (دوره های) با آزمون و ۱۷۱ هزار ۳۱۴نفر در کد رشته محل های( دوره های) بدون آزمون پذیرفته شدند.
آزمون سراسری ۹۵ ، ۲۴ و ۲۵ تیر ماه برگزار شد.