سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – سفیر جمهوری اسلامی ایران در هلند در اولین جلسه هم‌اندیشی راهکارهای تقویت علمی و فناوری با متخصصان ایرانی در غرب اروپا، از گسترش چشمگیر روابط دانشگاهی و علمی تهران و آمستردام اظهار خرسندی کرد.

جهش تعاملات علمی ایران و هلند

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، در این جلسه که اساتید، دانشمندان و دانشجویان ایرانی رشته‌های مختلف دانشگاه‌های هلند حضور داشتند، علیرضا جهانگیری بر لزوم گسترش همکاری‌های علمی و فناوری بین جمهوری اسلامی ایران و هلند تاکید کرد.

وی ادامه داد: این روند پس از توافق هسته‌ای شتاب بیشتری به خود گرفته است.

سفیر کشورمان با اشاره به اهتمام سفارت جمهوری  اسلامی ایران نسبت به توسعه همکاری‌های علمی و آکادمیک، از حضور هیات معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری در هلند ابراز خرسندی کرد و گفت: به واسطه ارتباطات گسترده با دانشگاه‌ها و مراکز علمی هلند، ما شاهد جهش قابل توجه در این زمینه در مناسبات دو جانبه هستیم.

سفیر جمهور اسلامی ایران بر لزوم همکاری بین بخش صنعت با دانشگاه‌ها تاکید کرد و افزود: این همکاری‌ها می‌تواند در حوزه شرکت‌های دانش‌بنیان انجام شود. ما امیدواریم با این‌گونه رفت‌وآمد هیات‌ها، زمینه  سفر دکتر فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به هلند در آینده فراهم شود.