سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  ایلام – ایرنا – وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در سال تحصیلی جدید، ۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال تسهیلات و یارانه به دانشجویان مراکز علمی و دانشگاهی کشور پرداخت می شود.

پی اچ دی آزمون : به گزارش ایرنا، محمد فرهادی روز شنبه در جشن آغاز سال تحصیلی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان ایلام اظهار کرد: میزان و سقف تسهیلات و یارانه پرداختی به دانشجویان در سال ۹۳، ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال بود که امسال این میزان به بیش از ۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال افزایش یافته است.
وی سهم دانشجویان استان ایلام از این میزان تسهیلات را قابل توجه دانست و افزود: چهار میلیون و ۸۰۰ دانشجو در ۲ هزار و ۸۰۰ دانشگاه و موسسه آموزش عالی کشور (دولتی و غیر دولتی) در حال تحصیل هستند که از این تعداد ۱۰۰ هزار نفر در مقطع دکترا و ۳۵۰ هزار نفر هم در مقطع کارشناسی ارشد به تحصیل اشتغال دارند.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: هم اکنون توسعه کمی دانشگاه ها به اندازه کافی در کشور وجود دارد و در این زمینه باید توجه خود را بیشتر به سمت توسعه کیفی دانشگاه ها متمرکز کنیم.
فرهادی گفت: در این زمینه طرح آمایش آموزش عالی در شورای انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده است که در این طرح دانشگاه های کشور به ۱۰ منطقه و چهار سطح محلی، منطقه ای، ملی و بین المللی طبقه بندی شده اند.
وی ساماندهی آموزش عالی، ارتقای جایگاه و ایجاد محیطی پر نشاط در دانشگاه، حفظ و کرامت اساتید و دانشجویان، استقلال دانشگاه در حوزه فعالیت های علمی، آموزشی، تحقیقاتی و پژوهشی را از جمله مواردی اعلام کرد که در اجرای طرح آمایش آموزش عالی بطور جدی دنبال می شود.
فرهادی از همکاری های علمی و روابط دانشگاهی با کشورهای همجوار در دانشگاه های مرزی بویژه دانشگاه ایلام خبر داد و افزود: دانشگاه ایلام ظرفیت و پتانسیل همکاری های خوبی در قالب پذیرش دانشجو، تبادل استاد و انجام تحقیقات مشترک و خواهر خواندگی با کشور عراق دارد که باید تحقق این موضوع بطور جدی پیگیری شود.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری روز شنبه همزمان با آغاز سال تحصیلی ۹۶ – ۹۵ به استان ایلام سفر کرد و ضمن دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام و همچنین محمدرضا مروارید استاندار ایلام، تعدادی از طرح های زیر بنایی دانشگاه ایلام را افتتاح و یا کلنگ زنی کرد.
خبرنگار: معصومه امیدی** انتشار دهنده: مجید سلیمانی
۶۱۱۹/۹۰۰۲