سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – پیرو عقد تفاهم‌نامه همکاری آموزشی بین وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد، معاون آموزشی این وزارتخانه ساز و کار همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی با دانشگاه آزاد را ابلاغ کرد.

دکتر باقر لاریجانی

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر باقر لاریجانی طی ابلاغیه‌ای به روسای مناطق آمایشی ده‌گانه کشور از این مناطق خواست با همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی نسبت به ارتقای کیفیت آموزش علوم پزشکی در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در منطقه مربوطه اقدام کنند.

وی در ادامه بهره‌برداری همزمان از ظرفیت‌های بخش دولتی و خصوصی را یکی از راهکارهای موثر در دستیابی به اهداف برنامه‌های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی دانست و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی بزرگترین نهاد غیردولتی ارائه کننده آموزش علوم پزشکی در کشور است و ارتقای کیفیت آموزش علوم پزشکی در این دانشگاه می‌تواند اثر بسزایی در ارتقای نظام آموزش عالی سلامت داشته باشد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت همچنین افزود: مصوبه آمایش سرزمینی در آموزش عالی سلامت چندی پیش در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شد و در حال حاضر بسترهای اجرایی این طرح با همکاری دست اندرکاران آموزش علوم پزشکی کشور ایجاد شده است.

وی خاطرنشان کرد: در واقع طرح آمایش این امکان را فراهم کرده تا دانشگاه‌های دولتی و خصوصی ارائه کننده خدمات آموزش علوم پزشکی در قالب مناطق آمایشی با نظام مدیریتی یکپارچه فعالیت کنند. استفاده از این فرصت استثنایی در نظام آموزش عالی سلامت کشور ضروری است در همین راستا تفاهم نامه همکاری در زمینه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی بین وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی منعقد شد.

دکتر لاریجانی گفت: این تفاهم نامه به منظور ارتقای کیفی آموزش عالی سلامت در دانشگاه آزاد اسلامی با مدیریت کلان مناطق آمایشی و از طریق همکاری با دانشگاههای علوم پزشکی کشور تنظیم شده است.

معاون آموزشی وزارت بهداشت در پایان بر ضرورت فراهم شدن بسترهای اجرایی این تفاهم نامه در مناطق آمایشی افزود: این کار علاوه بر ارتقای آموزش علوم پزشکی در دانشگاه آزاد زمینه‌های استفاده از ظرفیت این دانشگاه در اجرای برنامه‌های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی کشور را فراهم می‌کند.